zvláštní poděkování
Volný.cz

Prague Fringe 2018

Hamlet (An Experience)

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Už po sedmnácté se představí ve dnech 25. května- 2. června 2018 na pražské Malé Straně to nejzajímavější ze světové alternativní zábavy – od činohry, přes nonverbální a pohybové divadlo, kabarety až po koncerty. To, za co byste například v Edinburghu utratili velké sumy peněz, můžete v Praze zhlédnout na Prague Fringe za velmi přátelské ceny a navíc si procvičit angličtinu a setkat se převážně mladými umělci z celého světa.

Za léta své existence – především díky zakladateli festivalu Steve Govovi – získal pražský fringe festival ve světě značnou prestiž, a tak na přelomu května a června každoročně míří sousta převážně mladých umělců z celého světa. Někteří z umělců se vrací do Prahy i několikrát. Festival se v průběhu let značně rozšířil, takže letos budou moci diváci od nás i ze zahraničí zhlédnout 246 představení 55 produkcí uskutečněných na 9 scénách na Malé Straně (A Studio Rubín , Café Club Míšeňská , Divadlo Inspirace, Divadlo Kampa, Golden Key, La Loca Music Bar & Lounge, dva prostory v Malostranské besedě, Museum of Alchemists). . Už tradičně se na počátku festivalu představí Fringe Sunday 27. května od 14:30 v La Loca Music Bar & Lounge, kde účastníci a diváci budou moci zhlédnout zdarma ukázky z různých show. Program ale bude probíhat v jednotlivých místech už od 25.května, a vzhledem k délce představení a blízkosti jednotlivých míst mohou diváci denně zhlédnout i několik představení (v tomto případě je dobré pořídit si festival pass). Mezi zajímavé tipy patří například hra Games, životní příběh židovské šermířky, která se rozhodne vyhrát Olympijské hry v Berlíně. Napsal ji Henry Naylor, jehož dílo mohou diváci Fringe vidět letos v Praze už potřetí. V Praze se představí taky vítěz několika cen z fringe festivalů v Edinburghu, Perthu a Adelhaide Trygve Wakenshaw, který představní svou show Clown in Progress. One -woman show Hamlet (An Experience) přiveze Emily Carding, která získala ocenění na Prague Fringe v roce 2015. To je jen pár tipů z velmi rozmanité nabídky titulů.

Festivalový formát Fringe vznikl roku 1947 ve Skotsku, když malá skupina studentů reagovala na to, že byli odmítnuti mezinárodním divadelním festivalem v Edinburghu. Rozhodli se hrát v malých undergroundových divadlech. Novináři to tehdy označili za „fringe”, za akce, které se děly na okraji toho velkého festivalu,” objasňuje historii tohoto typu festivalu zakladatel a zároveň ředitel pražského Fringe Steve Gove. Dodejme, že hnutí Fringe se rok od roku rozrůstá a šíří po celém světě, Od roku 2002 se své verze dočkala i Praha a festival se stal součástí portfolia jarní kulturní nabídky našeho hlavního města.

22.5.2018 00:05:59 JaSop | rubrika - Festivaly

Časopis 21 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Před východem slunce (Ndb)

Články v rubrice - Festivaly

Festivalovou cenu Martina Porubjaka převzal J. A. Pitínský

J. A. Pitínský

První den má za sebou zlínský divadelní festival Setkání Stretnutie. Festivalovou cenu Martina Porubjaka za um ...celý článekČasopis 21 - sekce

HUDBA

Festival Hrady CZ slaví 15 let

Richard Krajčo a Kryštof

Putovní letní kulturní festival Hrady CZ letos slaví patnácté narozeniny a v magickém prostředí osmi hradů po celý článek

další články...

LITERATURA/ UM?NÍ

Design: Leica

Design: Leica

Design: Leica, aparát, který změnil fotku
Příběh revolučního přístroje na zachycení reálného světa. Francou celý článek

další články...