zvláštní poděkování
Volný.cz

Divadelní tipy 47. týden

Úsměvy Jiřího Bednáře
Antologií českého humoru provází Jaromír Hanzlík. Dnešním hostem je herec, dramaturg a scenárista Jiří Bednář, který nás opustil před pěti lety (2007). Režie P. Vantuch. Dnešní host Úsměvů dramaturg ČT Jiří Bednář byl původní profesí herec. Jaromír Hanzlík ho zpovídal, jak se herec s nejmodřejšíma očima a nejdelšími řasami, herec hýčkaný dámským publikem, odporoučí z jeviště a z objektivu kamer a začne se zabývat profesí tzv. "za jevištěm". Vzpomeneme Bednářovy velké filmové role v Nebeských jezdcích, ale i milovníků, které hrával po boku významných českých hereček. Vzpomeneme i kabaretů, které připravoval společně s Jiřím Krampolem. A snad právě Twomenshow nebo Muž, který přišel do jiného stavu odstartovaly Bednářovu cestu od herectví k dramaturgii. Pořad uvádíme jako vzpomínku na Jiřího Bednáře, od jehož úmrtí uplynulo pět let.
Vysílání: 19.11., 14.00 hod., ČT1

Všechnopárty
Herečka Magdalena Reifová, jejíž narozeniny si v těchto dnech připomínáme, v zábavné talkshow Karla Šípa, tentokrát na téma "Jak se hraje pro děti" (2008). Režie V. Polesný. Všechnopárty je populární talkshow Karla Šípa, se kterou se na naší obrazovce pravidelně setkáváte již třináctým rokem. Každý týden v divadle Semafor moderátor přivítá své tři hosty. Osobnosti ze života společenského i veřejného spojí konkrétní téma, které je nejen zábavné a zajímavé, ale někdy i ožehavé. A tak je Všechnopárty pořad, který nejen pobaví, ale i přinese spoustu nových informací. Dětský svět je velmi krásný a mnohé z něho se snažíme si uchovat po celý život. Dětský divák však bývá velmi neúprosný a hlavně bezprostřední. O tom vědí své i naši hosté: Herečka a zpěvačka Magdalena Reifová se ve filmu objevila již jako dítě a dospívající dívka (Páni kluci, Brácha za všechny peníze nebo Tajemství proutěného košíku). Po mateřské dovolené nastoupila do televize, kde uvádí Kouzelnou školku. Letos si připomínáme výročí jejího narození. Zbývajícími hosty jsou Michal Nesvadba a Dagmar Patrasová.
Vysílání: 20.11., 15.15 hod., ČT1

Úsměvy Jana Jílka
Antologií českého humoru provází Jaromír Hanzlík. Dnešním hostem je dramatik a herec Jan Jílek, kterému by letos bylo 85 let (2008). Režie P. Vantuch. V dnešních Úsměvech přivítá Jaromír Hanzlík spisovatele, scenáristu a herce Jana Jílka. Vyučil se soustružníkem, střídal různá zaměstnání. Posléze vystudoval Divadelní fakultu AMU v Praze a dostal angažmá v Divadle Jiřího Wolkera, kterému zůstal dlouhá léta věrný. Je autorem scénářů mnoha divadelních komedií, pohádek, několika filmů a televizních inscenací, které si připomeneme v ukázkách (např. Láska jako trám, 1967). V těchto dnech by oslavil Jan Jílek 85. narozeniny.
Vysílání: 22.11., 14.00 hod., ČT1

12.11.2018 12:11:12 Redakce | rubrika - Z éteru

Časopis 07 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Čechomoří  (JD)

Články v rubrice - Z éteru

Queer: Queer Spirit Festival

Queer: Queer Spirit Festival

Queer: Queer Spirit Festival
Svědectví z návštěvy pozoruhodné akce, která se může odehrát snad jen v Anglii ...celý článek


Slavný film Obchodník s deštěm

Obchodník s deštěm

Obchodník s deštěm
Je to podvodník, fantasta a snílek. Ale jen takoví dokážou spatřit krásu tam, kde ji jin ...celý článek


Životy slavných - Show začíná

Show začíná
Pravdivý příběh jedné z nejvýstřednějších dam londýnské předválečné smetánky a jejího divadla W ...celý článek


Šimek a Grossman podruhé

Šimek a Grossman

Šimek a Grossmann podruhé
Luděk Sobota uvádí další díl zábavného cyklu Zpátky se Sobotou mapujícího uměleck ...celý článek


Divadelní tipy 8. týden

Galashow 60

Galashow 60
Jiřina Bohdalová jako neodolatelná průvodkyně zábavné show se svými hosty vzpomíná na uplynulýc ...celý článekČasopis 07 - sekce

HUDBA

13. komnata Ireny Budweiserové

Irena Budweiserová

13. komnata Ireny Budweiserové
Ataka panické poruchy donutila známou zpěvačku od základu změnit svůj život. celý článek

další články...

LITERATURA/ UM?NÍ

CineKino - Švýcarsko

CineKino: Švýcarsko
Filmy, režiséři, herci, místa a události švýcarského filmu. Koprodukční dokumentární cy celý článek

další články...