zvláštní poděkování
Volný.cz

Divadelní tipy 47. týden

Úsměvy Jiřího Bednáře
Antologií českého humoru provází Jaromír Hanzlík. Dnešním hostem je herec, dramaturg a scenárista Jiří Bednář, který nás opustil před pěti lety (2007). Režie P. Vantuch. Dnešní host Úsměvů dramaturg ČT Jiří Bednář byl původní profesí herec. Jaromír Hanzlík ho zpovídal, jak se herec s nejmodřejšíma očima a nejdelšími řasami, herec hýčkaný dámským publikem, odporoučí z jeviště a z objektivu kamer a začne se zabývat profesí tzv. "za jevištěm". Vzpomeneme Bednářovy velké filmové role v Nebeských jezdcích, ale i milovníků, které hrával po boku významných českých hereček. Vzpomeneme i kabaretů, které připravoval společně s Jiřím Krampolem. A snad právě Twomenshow nebo Muž, který přišel do jiného stavu odstartovaly Bednářovu cestu od herectví k dramaturgii. Pořad uvádíme jako vzpomínku na Jiřího Bednáře, od jehož úmrtí uplynulo pět let.
Vysílání: 19.11., 14.00 hod., ČT1

Všechnopárty
Herečka Magdalena Reifová, jejíž narozeniny si v těchto dnech připomínáme, v zábavné talkshow Karla Šípa, tentokrát na téma "Jak se hraje pro děti" (2008). Režie V. Polesný. Všechnopárty je populární talkshow Karla Šípa, se kterou se na naší obrazovce pravidelně setkáváte již třináctým rokem. Každý týden v divadle Semafor moderátor přivítá své tři hosty. Osobnosti ze života společenského i veřejného spojí konkrétní téma, které je nejen zábavné a zajímavé, ale někdy i ožehavé. A tak je Všechnopárty pořad, který nejen pobaví, ale i přinese spoustu nových informací. Dětský svět je velmi krásný a mnohé z něho se snažíme si uchovat po celý život. Dětský divák však bývá velmi neúprosný a hlavně bezprostřední. O tom vědí své i naši hosté: Herečka a zpěvačka Magdalena Reifová se ve filmu objevila již jako dítě a dospívající dívka (Páni kluci, Brácha za všechny peníze nebo Tajemství proutěného košíku). Po mateřské dovolené nastoupila do televize, kde uvádí Kouzelnou školku. Letos si připomínáme výročí jejího narození. Zbývajícími hosty jsou Michal Nesvadba a Dagmar Patrasová.
Vysílání: 20.11., 15.15 hod., ČT1

Úsměvy Jana Jílka
Antologií českého humoru provází Jaromír Hanzlík. Dnešním hostem je dramatik a herec Jan Jílek, kterému by letos bylo 85 let (2008). Režie P. Vantuch. V dnešních Úsměvech přivítá Jaromír Hanzlík spisovatele, scenáristu a herce Jana Jílka. Vyučil se soustružníkem, střídal různá zaměstnání. Posléze vystudoval Divadelní fakultu AMU v Praze a dostal angažmá v Divadle Jiřího Wolkera, kterému zůstal dlouhá léta věrný. Je autorem scénářů mnoha divadelních komedií, pohádek, několika filmů a televizních inscenací, které si připomeneme v ukázkách (např. Láska jako trám, 1967). V těchto dnech by oslavil Jan Jílek 85. narozeniny.
Vysílání: 22.11., 14.00 hod., ČT1

12.11.2018 12:11:12 Redakce | rubrika - Z éteru

Časopis 21 - rubriky

Archiv čísel

reklama

OLDstars

Články v rubrice - Z éteru

Divadelní tipy 22. týden

Lilian Malkina

Všechnopárty
Herečka Eliška Balzerová, která v těchto dnech oslavila významné životní jubileum, byla hostem ...celý článekČasopis 21 - sekce

HUDBA

Folk factory: AG Flek

Folk factory: AG Flek

Folk factory: AG Flek
Legendární zlínská skupina, která v 80. letech položila základy tuzemskému folkrocku, celý článek

další články...

LITERATURA/ UM?NÍ

Folklorika: Umrem, umrem

Folklorika

Folklorika: Umrem, umrem
Jak se v lidové písni potkávají pohanské a křesťanské představy o konci pozemského celý článek

další články...