zvláštní poděkování
Volný.cz

MdZ představí nové dramatické texty

Kateřina Liďáková (Antigona a jiné hlasy)

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

Čtyři dramatické texty napsané na míru pro Městské divadlo Zlín se v této sezóně dočkají veřejné prezentace v různých netradičních prostorách ve Zlíně. Hry Simony Petrů, Vandy Zaplatílkové-Hutařové, Marka Horoščáka a Jaroslava Kovandy uvede divadlo oblíbenou formou scénického čtení.
Cyklus zahájí 25. února v 9:30 hod moderní variace antického mýtu Antigona a jiné hlasy v aule Gymnázila TGM.

„Autorka hry Simona Petrů, která bude také mimořádným hostem premiéry, do hry obdivuhodně vnesla mnoho z rozčarování ze současného společenského dění, přičemž zachovává základní půdorys a motivy antické Antigony,“ prozradil dramaturg MDZ Vladimír Fekar.
V roli Antigony se představí se v ní Kateřina Liďáková, dále hrají Marie Vančurová, Pavel Vacek, Marek Příkazký, Tamara Kotrbová a Jana Tomečková.
Režie Ján Tomandl.

Hořká komedie Krajina snů aneb Možná přijde i Jiřina brněnského dramatika Marka Horoščáka, která byla napsána z popudu dramaturgie Městského divadla Zlín, si odbude českou premiéru formou scénického čtení 19. března ve 14:30 hod v Domově pro seniory Burešov. Důležitými postavami příběhu jsou rodiče v důchodu (Pavel Leicman, Jana Tomečková), ale nejen oni, i generace jejich dětí, novináři… Hra pojednává mimo jiné o problémech v komunikaci mezilidské i mediální.
Marek Horoščák byl dramaturgem České televize, v současné době působí jako pedagog JAMU a dramaturg Českého rozhlasu Brno. Je autorem mnoha rozhlasových a dramatických textů (Mein Faust, Trakl, Vařený hlavy a další). Na premiéře bude naším hostem.
Režie Petr Smyczek.

Díky scénickým čtením můžete poznat zlínského básníka, prozaika a malíře Jaroslava Kovandu také jako dramatika. Revuální hru Legenda o Svedrupovi, která vychází z motivů jeho prozaických textů, uvedou formou scénického čtení 15. dubna v 19:00 hod v Montovně. Tento prostor tak zažije divadelní premiéru. Čtení vzniká ve spolupráci se spolkem Letná žije!, protože osudy strýce Svedrupa jsou s touto městskou čtvrtí spjaty.
Režie student JAMU Marek David.

Scénická čtení budou zdarma přístupná i veřejnosti.

www.divadlozlin.cz

24.2.2020 14:02:10 Redakce | rubrika - Zveme ...

Časopis 14 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Čtvrthrst (Divadlo DISK)

Články v rubrice - Zveme ...

LNT bude streamovat divácky úspěšná představení

J. Corden (Sám na dva šéfy)

Přenosy britského divadla do kin NT Live se mimořádně přesouvají do online světa. Londýnské National Theatre o ...celý článekČasopis 14 - sekce

HUDBA

Koncert Ahoj, Ostravo!

Jaromír Nohavica (Ahoj, Ostravo!)

Ahoj, Ostravo!
Jaromír Nohavica zpívá a provází koncertem, na kterém vystoupily hvězdy ostravské populární celý článek

další články...

OPERA/ TANEC

Pavarotti: Zrození popové hvězdy

Pavarotti: Zrození popové hvězdy

Pavarotti: Zrození popové hvězdy
Úžasný hlas od hloubek až po vrchol tenorového rozsahu. Francouzský dokume celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Filmové tipy 15. týden

L. Ventura (Marie-Octobre)

Baron Prášil
Nejslavnější dobrodružství ve světě fantazie v poetické komedii režiséra Karla Zemana. Restaur celý článek

další články...