zvláštní poděkování
Volný.cz

Berenika Kohoutová chystá sólovou desku a nový projekt

Berenika Kohoutová

autor: Tomáš Beran   

zvětšit obrázek

Krátce poté, co herečka a zpěvačka Berenika Kohoutová vstřebala vítězství ve čtvrté řadě populární televizní show Tvoje tvář má známý hlas, oznamuje své další plány. Vedle působení v několika představeních v pražském divadle Studio DVA vydá v nadcházejícím roce svoji první sólovou desku a připravuje také unikátní hudební projekt, ve kterém propojí své pěvecké nadání se „starým bardem“ moderního jazzu Emilem Viklickým.

„Už na začátku roku 2018 vydám videoklip k prvnímu singlu z nového alba, které vyjde v první polovině roku. Deska bude mísit pop s elektronickou hudbou a zároveň bude trochu říznutá folkem. Všechny skladby budou mít můj vlastní český text, s hudbou mi pomáhali kluci, které možná zatím neznáte, ale rozhodně o nich velmi brzo uslyšíte, a radost mám i z toho, že produkčně se na desce podílí Jiří Burian,“ prozrazuje Berenika Kohoutová.
Své první sólové album s názvem Berenika Meets Jazz vydala Berenika Kohoutová v roce 2013. Na popovo-jazzové desce se podílela s hudebníkem Emilem Viklickým, se kterým v roce 2018 chystá také nový neotřelý projekt.
„S Emilem Viklickým jsme si spolupráci už mnohokrát vyzkoušeli. Po několika letech společného vystupování i vydání desky jsme dokonale sehraní. V příštím roce máme v plánu uspořádat několik velkolepých koncertů s big bandem, na které přizveme také mladé DJs, kteří vystoupením dodají moderní šmrnc a rozšíří záběr publika i do řad mladší generace,“ informuje Berenika Kohoutová. V současné době shání na hudební projekt finanční prostředky.
Podle jejích slov by na koncertech měly v nejmodernějších aranžích zaznít největší světové hity od Franka Sinatry, skupiny Garbage, Radiohead a mnoha dalších. „O nové aranže slavných pecek se postará sám Emil Viklický se svým kolegou Miroslavem Hloucalem, nejúspěšnějším jazzovým trumpetistou a hudebníkem mladé generace,“popisuje Kohoutová. „Vzhledem k pestrosti a mnohožánrovosti celého projektu by koncertům slušelo, kdyby se odehrávaly v zajímavých prostorech, jako jsou nepoužívané domy, industriální prostory, stará kina a podobně,“ dodává.
Vedle hudebních projektů bude Berenika Kohoutová pokračovat také v herecké dráze – na jaře chystá v divadle Studio DVA zkoušení nové role v připravovaném představení Brouk v hlavě v režii Milana Schejbala.

www.studiodva.cz

18.12.2017 16:12:50 Redakce | rubrika - Zprávy

Časopis 03 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Andělé v Americe (MDP)

Časopis 03 - sekce

DIVADLO

Rok na vsi na Palmovce

Ondřej Veselý a Vendula Fialová (Rok na vsi)

Na českých scénách mají své trvalé místo a pravidelný úspěch u diváků venkovské tituly, především z pera Gabri celý článek

další články...

OPERA/ TANEC HTTP://WWW.SCENA.CZ/INDEX.PHP?D=3&PAGE=NETHOVORY&ID_N=588&FULL=1

OPERALIA Plácida Dominga

OPERALIA Plácida Dominga

OPERALIA Plácida Dominga - světová soutěž mladých zpěváků poprvé v historii v Praze.
Hlavní město Praha se celý článek

další články...

LITERATURA/ UM?NÍ

Literární tipy 4. týden

Černí baroni

Černí baroni (3/11) - Námluvy
Adaptace veselých příběhů z neveselých let podle románů Miloslava Švandrlíka. celý článek

další články...