zvláštní poděkování
Volný.cz

Berenika Kohoutová chystá sólovou desku a nový projekt

Berenika Kohoutová

autor: Tomáš Beran   

zvětšit obrázek

Krátce poté, co herečka a zpěvačka Berenika Kohoutová vstřebala vítězství ve čtvrté řadě populární televizní show Tvoje tvář má známý hlas, oznamuje své další plány. Vedle působení v několika představeních v pražském divadle Studio DVA vydá v nadcházejícím roce svoji první sólovou desku a připravuje také unikátní hudební projekt, ve kterém propojí své pěvecké nadání se „starým bardem“ moderního jazzu Emilem Viklickým.

„Už na začátku roku 2018 vydám videoklip k prvnímu singlu z nového alba, které vyjde v první polovině roku. Deska bude mísit pop s elektronickou hudbou a zároveň bude trochu říznutá folkem. Všechny skladby budou mít můj vlastní český text, s hudbou mi pomáhali kluci, které možná zatím neznáte, ale rozhodně o nich velmi brzo uslyšíte, a radost mám i z toho, že produkčně se na desce podílí Jiří Burian,“ prozrazuje Berenika Kohoutová.
Své první sólové album s názvem Berenika Meets Jazz vydala Berenika Kohoutová v roce 2013. Na popovo-jazzové desce se podílela s hudebníkem Emilem Viklickým, se kterým v roce 2018 chystá také nový neotřelý projekt.
„S Emilem Viklickým jsme si spolupráci už mnohokrát vyzkoušeli. Po několika letech společného vystupování i vydání desky jsme dokonale sehraní. V příštím roce máme v plánu uspořádat několik velkolepých koncertů s big bandem, na které přizveme také mladé DJs, kteří vystoupením dodají moderní šmrnc a rozšíří záběr publika i do řad mladší generace,“ informuje Berenika Kohoutová. V současné době shání na hudební projekt finanční prostředky.
Podle jejích slov by na koncertech měly v nejmodernějších aranžích zaznít největší světové hity od Franka Sinatry, skupiny Garbage, Radiohead a mnoha dalších. „O nové aranže slavných pecek se postará sám Emil Viklický se svým kolegou Miroslavem Hloucalem, nejúspěšnějším jazzovým trumpetistou a hudebníkem mladé generace,“popisuje Kohoutová. „Vzhledem k pestrosti a mnohožánrovosti celého projektu by koncertům slušelo, kdyby se odehrávaly v zajímavých prostorech, jako jsou nepoužívané domy, industriální prostory, stará kina a podobně,“ dodává.
Vedle hudebních projektů bude Berenika Kohoutová pokračovat také v herecké dráze – na jaře chystá v divadle Studio DVA zkoušení nové role v připravovaném představení Brouk v hlavě v režii Milana Schejbala.

www.studiodva.cz

18.12.2017 16:12:50 Redakce | rubrika - Zprávy

Časopis 29 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Dobrý konec všechno spraví

Články v rubrice - Zprávy

Hana Zagorová po koncertech odlétla do Malagy

Štefan Margita a Hana Zagorová – Malaga

V první polovině letošního roku stihla devítinásobná Zlatá slavice Hana Zagorová 43 koncertů v Čechách, na Mor ...celý článekČasopis 29 - sekce

DIVADLO

Letní scénu Divadla Bolka Polívky zahájí Šašek a syn

Letem sokolím

Nádvoří Staré radnice v Brně oživí od 22. července do 5. srpna 2018 již třetí ročník Letní scény Divadla Bolka celý článek

další články...

OPERA/ TANEC

Daina Ashbee zahájí festival Nultý bod 2018

Daina Ashbee

Zahraničním hostům letošního festivalu Nultý bod dominuje kanadská tanečnice a choreografka Daina Ashbee, kter celý článek

další články...

LITERATURA/ UMĚNÍ

Kino art tipy 30. týden

Poznáš muže svých snů

Mimo zákon
Černá komedie o třech mužích na útěku. Americký film (1986). Hrají: T. Waits, J. Lurie, R. Benig celý článek

další články...