zvláštní poděkování
Volný.cz

Mořevkomoře ve Žlutých lázních

Mořevkomoře

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Atmosféru francouzské Bretaně tentokrát na pláži si budete moci vychutnat 4. června 2019 na festivalu Mořevkomoře ve Žlutých lázních. Čeká na vás tancovačka pro děti a dospělé, rychlodílna bretonských tanců s živou hudbou, úžasný koncert francouzské kapely Trio Forj a samozřejmě cidre a palačinky. A to vše za cenu vstupného do Žlutých lázní - za 50 Kč.
"Věrni tradici zůstáváme u vody, ale přesouváme se do Žlutých lázní, aby si do malé české Bretaně našli cestu i normální plážoví povaleči nebo rodiny s dětmi. Prostě každý, kdo si chce udělat hezký den u řeky s dobrým jídlem a dobrou muzikou," říká o festivalu umělecký ředitel a propagátor balfolku v Čechách Mikuláš Bryan.

A protože celý festival propaguje evropský fenomén balfolk rozhodně si budete moci na Mořevkomoře zatančit bretonské lidové tance na moderní živou hudbu. Mezi vystupujícími umělci budou festivalové stálice – hráč na ukulele Martin Vejvoda a skvělý violoncellista Vojtěch Nejedlý.
Již po třetí do Prahy přijíždí nadaný mladý muzikant Clément Le Goff, zpěvák tradičního bretonského zpěvu kan ha diskan, žák nedávno zesnulého legendárního bretaňského hudebníka Yann-Fañch Kemenera. Letos se na festivalu představí se svou další kapelou z daleké Bretaně Trio Forj – Clément Le Goff (zpěv), Kenan Guernalec (flétna) a Alan Vallée (kytara).
"Jsme rádi, že se nám podařilo vytvořit z festivalu Mořevkomoře tradiční akci, na kterou se každý rok těší řada milovníků nejen Bretaně, ale také Francie, protože co víc je francouzské než cidre a palačinky. Letošní desátý ročník bude plážový. Rozhodli jsme se proto i pro lidové vstupné, aby mohli dorazit opravdu všichni. Stačí si jen koupit vstupenku za 50 Kč do celého areálu a můžete tancovat," dodává za festival hlavní organizátorka Eva Dryjová.

20.5.2019 12:05:20 Redakce | rubrika - Festivaly

Časopis 38 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Noc bláznů  (NdB)

Články v rubrice - Festivaly

Na Rock for People dorazí Green Day

Green Day (Foto: Pamela Littky)

Rock for People v příštím roce naplní přání fanoušků. Oznamují první hvězdu roku 2020, kterou je americká punk ...celý článekČasopis 38 - sekce

DIVADLO

Divadlo Semafor 3

Semafor atd. (3/8)
Šedesát let existence legendárního divadla připomene cyklus scenáristy J. D. Novotného a celý článek

další články...

LITERATURA/ UM?NÍ

České filmové tipy 39. týden

Requiem pro panenku
Něha, sobectví, nelidskost i naděje v českém filmu režiséra Filipa Renče s Annou Geisle celý článek

další články...