zvláštní poděkování
Volný.cz

N.O.H.A. vydává klip k singlu When the Summer Comes

Philip Noha v klipu When the Summer Comes

autor: archiv   

zvětšit obrázek

V Praze 8. srpna 2019 - Kapela N.O.H.A. pracuje na novém albu a po delším čase dává o sobě vědět singlem a klipem s příhodným názvem When the Summer Comes (VIDEO). Poprvé se pěveckého partu zhostil kapelník Philip Noha, který objasňuje, jak k tomu došlo: „Skladbu jsem plánoval jako obvykle pro náš vůdčí pěvecký tandem, zpěvačku Kaiu Brown a MC Chevyho, ale ani jednomu tónina a poloha hlasu nějak nesedla, tak se kapela usnesla, že to tedy nazpívám sám,” říká Philip a dodává s úsměvem: „No a v klipu mne čekal i herecký debut, snad jsem to zvládl dobře.”
Dodejme, že i tuto úlohu pojal zakladatel a šéf kapely velmi zodpovědně: Na roli nevidomého muže, vracejícího se na místa, která znal v dobách, kdy ještě viděl, se připravoval ve spolupráci s odborníky a nevidomými, již ho odborně vyškolili. Dozvěděl se například, jak se nevidomý člověk v určitých situacích chová a k čemu upíná svoje fungující smysly. Jak se tohoto nelehkého úkolu Philip Noha zhostil, můžou nyní posoudit fanoušci kapely sami. Autory videoklipu jsou
Max Mráz a Windsens Production. N.O.H.A je stále plná energie, čile koncertuje na festivalech i v klubech doma i v zahraničí a připravuje materiál pro novou desku, další singl a klip plánuje na podzim.

Kosmopolitní kapela N.O.H.A. (Noise Of Human Art) se na scéně objevila v roce 1995 a od té doby se propracovala mezi elitu evropské hudební scény. Její unikátní, energií sršící fúze drum and bassu a world music, kterou muzikanti nazývají s nadhledem “ethno-bass”, dokáže roztančit auditoria na festival i v klubech napříč Evropou. Na kontě má několik studiových alb a výrazné hity jako Balkan Hot Step, Dinero, Tu Café. Základní sestavu kapely tvoří spoluzakladatel projektu, textař, zpěvák a raper Chevalier “MC Chevy” Hadley z amerického New Yorku, jeho krajanka zpěvačka Kaia Brown z Washingtonu D.C., zakladatel a autor celého projektu, skladatel a saxofonista (a nyní také zpěvák) Philip Noha, kontrabasista Jaroslav “Jatrabass” Kovařík a fenomenální bubeník Thom Herian.

12.8.2019 11:08:37 Redakce | rubrika - Novinky...

Časopis 50 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Divadelní areál Bouda

Časopis 50 - sekce

DIVADLO

Ladislav Špiner naposledy coby Rasputin

Ladislav Špiner (Rasputin)

Ve čtvrtek 12. prosince 2019 se pardubičtí diváci budou moci nechat naposledy unést hereckým výkonem Ladislava celý článek

další články...

LITERATURA/ UM?NÍ

Salvador Dalí: Dvě tváře génia

Salvador Dalí: Dvě tváře génia
Génius, paranoik, exhibicionista, šprýmař, obchodník, mystik a hlavně velký celý článek

další články...