zvláštní poděkování
Volný.cz

Letní filmová škola představí poprvé virtuální realitu…

Letní filmová škola představí poprvé virtuální realitu…

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Vůbec poprvé se Letní filmová škola bude věnovat i fenoménu virtuální reality. Komplexní program připravený ve spolupráci s festivalem Jeden svět a Asociací virtuální a rozšířené reality představí autorské dokumenty s ekologickou či migrační tematikou, artové kousky z předních světových festivalů nebo výběr nejzajímavějších VR videoklipů. V rámci odborného programu se návštěvníci dozvědí více o samotném procesu vzniku filmů pro virtuální realitu, o distribuci VR snímků a budoucích výzvách pro tento nový trh. Hostem k této sekci bude francouzský tvůrce Mathieu Pradat, který patří ke špičkám na poli virtuální reality – jeho snímky se dostaly na festivaly do Benátek, Sao Paula či Montrealu. Na LFŠ odhalí virtuální i reálné zákulisí svého snímku Proxima a také detaily z nově připravovaného pohádkového projektu.

Sekce AČFK uvádí připomene distribuční činnost pořadatele festivalu Asociace českých filmových klubů a kromě přehlídky filmů uvedených do kin v uplynulém roce představí novinky chystané pro podzim 2018: polské satirické drama Tvář režisérky Małgorzaty Szumowské, které AČFK do kin uvede společně s Be2Can Distribution, a adaptaci románu Iana McEwana Na Chesilské pláži se Saoirse Ronanovou v hlavní roli.
AČFK je také pořadatelem Projektu 100, v němž vrací na filmová plátna klasická díla české i světové kinematografie v digitalizované podobě. V tomto roce bude Projekt 100 věnovaný muzikálovému žánru a všech pět filmů letošní kolekce (Zpívání v dešti, Limonádový Joe aneb Koňská opera, Rocky Horror Picture Show, Vlasy a Moulin Rouge) bude mít na Letní filmové škole premiéru.
Loni tým AČFK představil na Letní filmové škole nový projekt s názvem LFŠ uvádí, jehož základním cílem je propojit festival s distribucí a zapojit festivalové diváky do procesu filmové akvizice. Ze tří výrazných filmů předvybraných akvizičním týmem AČFK vzešel po diváckém hlasování během minulého ročníku LFŠ první vítěz - britská gay romance Na konci světa, jež měla distribuční premiéru v lednu tohoto roku. Letos projekt pokračuje v nezměněné podobě a diváci budou mít možnost vybírat ze zbrusu nové trojice filmů: francouzského artového survivalu Noc požírá svět, irského vztahového dramatu Doba nevěrná a melancholického islandského snímku A dýchejte klidně.
„Letní filmová škola je tradičním vrcholem činnosti všech filmových klubů, které Asociace českých filmových klubů jako hlavní organizátor festivalu zaštiťuje. Ani v letošním programu tedy nebude chybět den AČFK (ve čtvrtek 2. 8. 2018), ve kterém představíme aktuální distribuční projekty AČFK, zahájíme nový ročník Projektu 100 a oceníme dalšího klubistu, který se významným způsobem zapsal do klubového hnutí,” doplnila Radana Korená, ředitelka Letní filmové školy a předsedkyně Rady Asociace českých filmových klubů.
Letos podruhé představí Letní filmová škola společně s Be2Can Distribution v sekci Be2Can Starter (loni Letní festivalové echo) špičkové festivalové snímky z Berlína, Benátek a Cannes. Diváci LFŠ se mohou těšit na spirituální drama Modlitba francouzského režiséra Cédrica Kahna; nevšední a citlivou rekonstrukci 3 dny v Quiberonu režisérky Emily Atefové, sledující tři dny v životě herecké hvězdy Romy Schneiderové; minimalistickou lovestory Láska mezi regály a na čínský magický neo-noir Poslední večery na Zemi. Čtveřici doplňuje již zmíněný polský snímek Tvář, který bude zároveň prvním titulem distribuční spolupráce AČFK a Be2Can Distribution.

9.7.2018 19:07:26 Redakce | rubrika - Filmová scéna

Časopis 16 - rubriky

Archiv čísel

reklama

OLDstars

Články v rubrice - Filmová scéna

Hitchcockova špiónská klasika ve vile Tugendhat

Na sever severozápadní linkou

Letošní druhá filmová projekce, která zavítá do hlavního obytném prostoru vily Tugendhat 23. května 2019 od 20 ...celý článekČasopis 16 - sekce

DIVADLO

Chrám hokeje na Štvanici

Tváří v tvář: Chrám hokeje

Umělecký soubor Tygr v tísni sídlící ve VILE Štvanice rozšiřuje své působení. Do vedlejší budovy, nově otevřen celý článek

další články...