zvláštní poděkování
Volný.cz

Jeremy Sisto ve filmu Ježíš

Jeremy Sisto (Ježíš)

autor: Česká televize  

zvětšit obrázek

Ježíš 1/2
Jeremy Sisto ve filmovém zpracování života Ježíše Krista (1999). Dále hrají: A. Mueller-Stahl, J. Bissetová, G. Oldman, D. Messingová, D. O'Hara, G. W. Bailey a další. Režie Roger Young. Filmové vyprávění o Ježíši Nazaretském začíná v Judei v době, kdy podléhala římskému impériu a její správu zajišťoval římský místodržitel Pilát Pontský. Země byla sužována daněmi a nesvobodou. Po smrti otce se Ježíš cítí osamělý. Jeho matka Marie mu vypráví o zvěstování a o tom, jaké úkoly Ježíšovi určil Bůh. Ježíš vyhledá Jana Křtitele a dá se pokřtít. Pak v poušti medituje a posílen se vrátí, aby splnil vše, co má. Ďábel mu sice staví do cesty četná pokušení, ale Ježíš je ve své víře pevný. Shromáždí kolem sebe učedníky. Aby jim i všem ostatním dokázal, že on je Bohem vybraný mesiáš, učiní zázrak a nechá na oslavě svatby proměnit vodu ve víno. Rozptýlí tak pochybnosti skeptika Tomáše, ale i Šimona a bývalého výběrčího daní Matouše. Mnohým je jeho učení zprvu nepochopitelné, protože Ježíš staví lásku k bližnímu vysoko nad dodržování zákonů a to je dosud neslýchané. Zároveň s Ježíšovou popularitou roste ovšem proti němu i zášť.
Dvoudílný film náleží do volného cyklu Biblické příběhy, který vznikal jako nákladná mezinárodní koprodukce s hvězdným obsazením. Ježíše ztělesnil Jeremy Sisto, jeho matku Jacqueline Bissetová, Josefa Armin Mueller-Stahl a Piláta démonický Gary Oldman.
Vysílání: 19.4., 11.05 hod., ČT2

Ježíš 2/2
Jeremy Sisto ve filmovém zpracování života Ježíše Krista (1999). Dále hrají: G. Oldman, D. Messingová, J. Bissetová, G. W. Bailey, Ch. Kohlund a další. Režie Roger Young. Ve druhém díle se završuje Ježíšův osud. Stále víc lidí poslouchá jeho učení, v němž staví lásku k bližnímu nad dodržování zákonů. Jeho popularita ještě vzroste, když probudí k životu mrtvého Lazara, který ležel v hrobě. Ježíš a jeho učedníci přijíždějí do Jeruzaléma. Kaifáš ale má obavy z mesiáše a žádá Piláta, aby proti Ježíšovi zakročil. A Ježíš to pochopitelně ví. Také ví, že jeden z jeho učedníků, Jidáš, bude ten, kdo ho zradí. Hlavní roli Ježíše ztvárnil Jeremy Sisto, jeho matku hraje Jacqueline Bissetová a Piláta Gary Oldman. Režisérem výpravného dvoudílného filmu, který je součástí rozsáhlého mezinárodního projektu zpracovávajícího příběhy z Bible, byl Roger Young.
Vysílání: 20.4., 11.05 hod., ČT2

15.4.2019 19:04:23 Redakce | rubrika - Noc kostelů/ Víra

Časopis 30 - rubriky

Archiv čísel

reklama

LM2019

Články v rubrice - Noc kostelů/ Víra

Cesty víry

Cesty víry: Muslimové pod křížem
Pohled na exotický svět, který je přímo na sousedním dvorku. Harmonické so ...celý článekČasopis 30 - sekce

DIVADLO

Divadelní tipy 31. týden

Poslední leč Josefa Langmilera

Poslední leč Josefa Langmilera
Spletité osudy všestranného herce v mnoha ukázkách a vzpomínkách příbuzných, celý článek

další články...

HUDBA

Hudební tipy 31. týden

Na plovárně s Pavlem Bobkem

Na plovárně s Pavlem Bobkem
Hostem Marka Ebena bude výjimečný zpěvák (2003). Režie J. Hojtaš. Dnešním hoste celý článek

další články...