zvláštní poděkování
Volný.cz

Vítězové Startéru jsou The Valentines

Startér

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Hitparáda neobjevených Startér 2018/2019 konečně zná vítěze! Trio The Valentines jsme si zamilovali díky hořkosladké rozchodovce Now I’m Sad. Krátká hitovka pro všechny, kdo si letos na koupák mezi rozesmáté kamarády přibalí zlomená srdce, získala ve finálovém kole přes tři tisíce hlasů.
Do Startéru, hitparády Radia Wave pro nové naděje domácí hudební scény, se kapely přihlašují s vlastními skladbami, které pak ve studiu hodnotí moderátoři Kuba Kaifosz (Lazer Viking) a Jonáš Zbořil (Sundays on Clarendon Road) a porota ve složení Karel Buriánek (FVTVRE), Albert Černý (Lake Malawi) a Žofie Dařbujánová (Mydy Rabycad).

O stupni na žebříčku hitparády pak rozhodují posluchači na webu wave.cz/starter. Startér od svého vzniku v roce 2008 pomohl objevit např. hudebníky jako Aid Kid, Pandoo, Zagami Jericho, Silver Springs nebo Good Times Only.
“Poslouchám ten song už tři čtvrtě roku a nepřestává mě bavit,” říká o skladbě Now I’m Sad vítězné kapely The Valentines moderátor Startéru Jonáš Zbořil, “kontrast plážové popiny a nešťastného textu je dokonalý. K tomu vražedně krátká stopáž. Tahle skladba je rafinovanější, než se zdá. Ale když zrovna nemáte náladu, můžete si u ní prostě jenom zakřepčit.” Vítězný song přesvědčil naše moderátory i porotce skoro jednohlasně. “Sleduju The Valentines už nějakou dobu, vidím, jak rostou. Vážím si i toho, jak pracují na oživení lokální hudební scény v Hradci,” říká o čerstvých vítězích Startéru jeden z porotců Karel Buriánek.
The Valentines mají před sebou natáčení vítězného singlu ve spolupráci se studiem ReSound, pod vedením Radia Wave pak k singlu přidají i videoklip. Jak se ceny pro vítěze povedly loni, můžeme připomenout singlem Good Times Only - Někdy jsme to my.
Ani ostatní kapely z letošního ročníku Startéru ale neodejdou s prázdnou. Rapové duo P/\ST už za pár týdnů zahraje na festivalech Pohoda a Beseda u Bigbítu. Na druhém jmenované akci se k P/\STi připojí také disko-stand up Hello Marcel. A přes letní měsíce bude svou předváděčku toho nejlepšího uvádět i Startér Showcase na pražském Stalinu. Hned první díl letní série koncertů můžete navštívit 29. května, kdy se na Letné potkáte se zmíněnými Hello Marcel a také s elektropopovým objevem Noise Don’t Cry. Další skvělé kapely si v letních měsících budeme zvát přímo do studia. “Chvíli jsem myslel, že finalisty Startéru jsme našli už loni na podzim,” říká Kuba Kaifosz, “ale nakonec byl celý ročník hitparády doslova nacpaný dobrou muzikou, ke které se ještě určitě musíme vrátit.”
Radio Wave je stanice Českého rozhlasu pro mladé a mladě smýšlející posluchače se zájmem o současnou kulturu a společenské dění. Od roku 2006 nabízí playlist plný hudebních novinek z mainstreamu i alternativy, zábavné i publicistické pořady a připravuje více než 30 kulturních akcí za rok.

20.5.2019 12:05:28 Redakce | rubrika - Zprávy