zvláštní poděkování
Quantcom.cz

6. ročník Léto slovenských hvězd

Taxi Bratislava (tekutá realita) - Divadlo GUnaGu

autor: Ctibor Bachratý  

zvětšit obrázek

Již šestým rokem bude na konci prázdnin patřit divadlo Studio DVA bratislavským divadelním souborům. Přehlídka Léto slovenských hvězd se uskuteční v druhé polovině srpna ve dnech 20. – 26. 8. 2019. Program akce, která se stala nedílnou součástí Metropolitního léta hereckých osobností, slibuje čtyři představení, z toho jedno v české premiéře. Diváci se mohou opět těšit na taková jména slovenského divadla, jakými jsou Milan Lasica, Emília Vášáryová, Martin Huba či Milan Kňažko a mnoho dalších.

Poprvé festival proběhne i na Malé scéně divadla, kde se 26. srpna odehraje česká premiéra černé komedie Taxi Bratislava (tekutá realita) z pera autora s úspěchem uváděných titulů Odvrátená strana mesiaca a Herečky Viliama Klimáčka. V netradičním kabaretu se představí kromě Viktora Horjana také nejmladší generace Slovenského národního divadla Dominika Kavaschová či Daniel Fischer.
Pro letošní ročník se podařilo kromě jiných představení zajistit na 20. srpna famózní francouzskou komedii Klamstvo s první dámou slovenského divadla Emílií Vášáryovou a držitelem Ceny Thálie Milanem Kňažkem. Bravurní konverzační komedie o důkazu lásky, který měl raději zůstat nevysloven, slibuje spoustu humorných situací a překvapivé rozuzlení.
Partnerské Štúdio L+S uvede v rámci akce stálici ze svého repertoáru Rybárika kráľovského a hru Starí majstri, kde se na jednom jevišti potkají bardi slovenského divadla Milan Lasica a Martin Huba.
Další představení z bratislavských divadel je možnost navštívit v průběhu celé sezóny v rámci cyklu Slovenské hvězdy na Malé scéně divadla Studio DVA.
Program + vstupenky na www.studiodva.cz.

12.8.2019 12:08:06 Redakce | rubrika - Zveme ...

Časopis 29 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Asociace profesionálních divadel České republiky

Články v rubrice - Zveme ...

Divadlo Continuo oživí park u Velkého jezu

Divadlo Continuo

Divadlo Continuo oživí spolu s dvacítkou pozvaných umělců park u Velkého jezu v Českých Budějovicích. Od 13. d ...celý článek


Faust pod širým nebem pro celou rodinu

Divadlo Apropo

Pod Pražským hradem vzniká nově „open air“ rodinné představení FAUST. Divadlo Apropo oživí tisíckr ...celý článek


Kultura Česká Lípa zve na vodní hrad Lipý

Drazí rodiče (Divadlo Verze)

Prázdninové měsíce se pro mnoho lidí nesou ve znamení dovolených, výletů a času stráveného mimo město. Ovšem p ...celý článek


Letní program Studia Hrdinů

Měsíční kámen (Studio Hrdinů)

Dvanáctá sezóna pražského Studia Hrdinů oficiálně skončila, přesto se divadlo během letních prázdnin se svými ...celý článek


Výjimečný divadelní projekt pro nejmenší diváky

Hrdináček (vizuál)

V těchto dnech probíhají intenzivní zkoušky a dokončují se všechny detaily tohoto zážitkového a imerzivního př ...celý článek



Časopis 29 - sekce

HUDBA

Hudební tipy 28. týden

Gloria Estefan: The Standards

Vejvodovi
Dokument o pěti generacích zbraslavského muzikantského rodu uvádíme jako připomínku nadcházejícíh celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Filmové tipy 28. týden

Hugh Grant (Jak na věc)

Slavnostní zakončení MFF Karlovy Vary 2025
Marek Eben provází závěrečným slavnostním předáváním cen vítězům celý článek

další články...