zvláštní poděkování
Volný.cz

Zlínská inscenace Masaryk/Štefánik na obrazovce

Luděk Randár a Juraj Bača (Masaryk/Štefánik)

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

Záznam inscenace Masaryk/Štefánik odvysílá v neděli 26. ledna 2020 ve 22.10 hodin slovenská televize RTVS. Hru napsal pro Městské divadlo Zlín a slovenské divadlo Aréna Peter Pavlac a premiéru v režii zlínského uměleckého šéfa Patrika Lančariče měla při příležitosti oslav 100. výročí vzniku ČSR na podzim 2018.

Unikátní a náročný divadelní projekt, který na chvíli alespoň symbolicky zbořil hranice a opět spojil dva národy, odhaluje dvě klíčové postavy významné historické události. V roli TGM diváci uvidí zlínského barda Luďka Randára, M. R. Štefánika ztvárnil slovenský herec Juraj Bača. Dále hrají Marta Bačíková (Městské divadlo Zlín) a Dominika Richterová (Divadlo Aréna Bratislava).
Scénickou hudbu složil Daniel Salontay z kapely Longital. „Soundtrack s názvem Startalker i titulní skladba se před nedávnem objevili i na longlistu na Radio Head Awards v kategoriích Album roku a Skladba roku,“ upozornil Patrik Lančarič.
Na repertoáru Městského divadla Zlín už diváci inscenaci nenajdou, v říjnu měla derniéru. V Bratislavě se ale hraje pořád. Nejbližší reprízy v divadle Aréna budou 27. ledna a 16. února 2020.

www.divadlozlin.cz

20.1.2020 16:01:48 Redakce | rubrika - Zprávy

Časopis 07 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Ráj (MdB)

Články v rubrice - Zprávy

Cirk La Putyka přiveze Memories of Fools do Prahy

Memories Of Fools (Foto: Jakub Jelen)

Loni s představením Memories of Fools soubor Cirk La Putyka téměř 180krát během půl roku zaplnil berlínské div ...celý článekČasopis 07 - sekce

HUDBA

Olympic – procházka historií

Olympic – procházka historií

Olympic – procházka historií (1/10) - Retro 1 – rok 1968
Unikátní seriál koncertních provedení celý článek

další články...

OPERA/ TANEC

Po stopách slavných skladatelů: F. Liszt

Po stopách slavných skladatelů: F. Liszt
Klavírní virtuos, inovátor klasické hudby, Wagnerův předchůdce i n celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Voda v Galerii Věda a umění

Voda

Smyslem výstavy VODA je, aby příchozí přiměla k zamyšlení, jak se naše společnost k vodě chová, zda s ní neplý celý článek

další články...