zvláštní poděkování
Volný.cz

Galavečer 2020 v MdMB

Malvína Pachlová a soubor MdMB

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

V pátek 24. ledna 2020 se od 19:00 hodin uskutečnil již osmý Galavečer v Městském divadle Mladá Boleslav. Jedinečný zábavný večer se tradičně těšil velké divácké oblibě. Jako každý rok byly v rámci večera vyhlášeny výsledky v anketě Zážitek roku o nejoblíbenější herečku, herce a inscenaci.

Celým večerem provázela moderátorská dvojice složená z uměleckého šéfa MgA. Petra Mikesky a herečky Sandry Černodrinské, která byla v MDMB dříve v angažmá. V rámci programu se představil kompletní herecký soubor v nejrůznějších hudebních či zábavných číslech, která ve vyprodaném divadle vytvořila atmosféru velkolepé show. Celý večer se nesl v duchu motta: „Nechvátej, osude“. Na podzim divadlo oslavilo 110 let od otevření divadelní budovy a herci a herečky se představili v rámci programu v různých variacích na své role. Na jevišti je živě doprovázela kapela Bizzare Band pod taktovkou Zdeňka Dočekala, který je divákům známý z inscenací Saturnin nebo Legenda 997 (V+V).

Hercem roku 2019 se stal Milan Ligač (v trojici nominovaných byl ještě Petr Mikeska a Radim Madeja), který převzal cenu z rukou Mgr. Petra Dostála, vedoucího odboru školství, kultury a tělovýchovy.
Herečkou roku 2019 se stala Malvína Pachlová (v trojici nominovaných byla ještě Alena Hladká a Lucie Matoušková). Ocenění jí předal Mgr. Daniel Marek, náměstek primátora statutárního města Mladá Boleslav a Karel Švásta, jednatel společnosti Lasvit.
Inscenací roku 2019 se stala hra Cesta kolem světa za 80 dní, kterou režíroval Ondřej Havelka. Cenu mu předali Mgr. Karel Horčička, člen zastupitelstva města Mladá Boleslav a středočeský radní pro oblast regionálního rozvoje a Ing. Bohdan Wojnar, zástupce generálního partnera MDMB společnosti Škoda AUTO a.s..

Absolutním vítězem se stala herečka Malvína Pachlová. Cenu převzala z rukou prezidenta herecké asociace, Mgr. Ondřeje Kepky.
Do Síně slávy byla uvedena paní Ing. Božena Sedláková, která je dlouholetou a velice významnou mecenáškou divadla a díky jejímuž přispění se podařilo zrealizovat mnoho divadelních projektů. Ocenění předala ředitelka divadla, Mgr. Janeta Benešová a pan Pavel Vícha. Ing. Sedláková se tak připojila k řadě významných osobností mladoboleslavského divadla.
Ze všech hlasujících diváků se losovali také tři vítězové Divácké ceny. Ocenění předal programový ředitel rádia Signál, pan Luboš Dvořák. Nepřítomným bude cena doručena poštou.
Celý program otevřela píseň Nechvátej, osude. Diváci v rámci večera viděli například stepařské číslo Radima Madeji a Svatavy Hanzl Milkové nebo kouzelnické číslo Milana Ligače. V pěveckých partech se představili například Eva Reiterová a Petr Bucháček, kteří zazpívali na píseň Ananas z muzikálu Kabaret, Martin Hrubý a Lucie Matoušková, kteří zavzpomínali na píseň Veška a Bleška z muzikálu Josefina nebo Ivo Theimer, který se předvedl jako Naďa Urbánková s písní Vilém peče housky. Celý večer ukončila společná píseň celého souboru Jeden den, která je také z muzikálu Josefina, který se hrál na prknech MDMB v letech 2004 - 2007.

www.mdmb.cz

27.1.2020 09:01:55 Redakce | rubrika - Zprávy

Časopis 09 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Protokol (NdB)

Články v rubrice - Zprávy

Daniela Kolářová si převzala cenu Zlatý velbloud

Daniela Kolářová (Foto: Jaroslav Hauer)

Herečka Daniela Kolářová patří ke stálicím české divadelní, televizní i filmové scény. Na rozdíl od některých ...celý článek


Po třicáté a stále jako poprvé...

J. Zadražil, J. Potměšil a M. Tichý (FC Rudý lev)

Sezóna ve které se láme rok 2019 a 2020 není pro nás jen další v řadě, ale je speciální tím, že jde o sezónu v ...celý článek


Ceny Česká divadelní DNA jsou rozdány

Cena DNA

Asociace nezávislých divadel ČR, režisér Jakub Čermák se spolkem Depresivní děti touží po penězích a Divadlo X ...celý článekČasopis 09 - sekce

HUDBA

Životní osudy Petra Kalandry

Petra Kalandry

Dobrá víla Kalandra
Životní osudy Petra Kalandry, báječného muzikanta spojeného především s legendární skup celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Výtvarné tipy 10. týden

Štíty království českého

Štíty království českého (8/10) - Co všechno hrad byl
Jak žili naši předkové ve středověkých městech, vesni celý článek

další články...