zvláštní poděkování
Volný.cz

Městské letní slavnosti 2011 v České Lípě

Skupina READY KIRKEN (Zdroj O. Pýcha)

autor: Z webu   

zvětšit obrázek

Česká Lípa se připravuje na jedenáctý ročník Městských letních slavností konaných ku poctě patronů města, svatého Petra a Pavla. „Letošní ročník je netradičně rozvržen do pěti dnů, kdy se hlavní program odehraje ve dnech 24. až 26. června 2011,“ upozorňuje starostka města Česká Lípa Hana Moudrá.

Od 23. do 25. června bude ve velkém sále KD Crystal probíhat výstava historických automobilů a motocyklů a v době od 23. do 26. června obsadí parkoviště před kulturním domem velký lunapark. „Slavnosti neoficiálně zahájíme v pátek 24. června v 8:00 hodin v Kulturním domě Crystal, kde se chceme rozloučit s českolipskými žáky devátých tříd, pro které jsme připravili i malý dárek v podobě filmového představení PIRÁTI Z KARIBIKU: NA VLNÁCH PODIVNA ve 3D. Zároveň zde oceníme nejlepší žáky z našich základních škol,“ prozrazuje starostka. Od 14:00 hodin se pak koná XI. ročník sportovních her seniorů na zahradě Sociálních služeb Česká Lípa. Páteční program uzavře v 19:00 hodin v restauraci Crystal hudební duo Stratos, které měli mnozí možnost slyšet již na letošním plesu města.

Třetí ročník divácky oblíbené Neckyády odstartuje sobotní program v 9:00 hodin. Sraz účastníků bude již tradičně na břehu Ploučnice u lávky pod nemocnicí. Vlastnímu zahájení slavností bude předcházet rovněž průvod z náměstí T. G. Masaryka s dechovkou a mažoretkami, který se vydá v 9:45 k hlavnímu pódiu u OD Andy, kde budou slavnosti oficiálně zahájeny (10:00). Následovat bude dechovka PŘÍVORANKA a mažoretky Slovanka, předtančení Taneční školy Duha (10:45), Bigband ZUŠ (11:00), netradiční módní přehlídka (12:00) a prezentace školských zařízení ve 12:30 hodin. V 15:00 hodin pak na hlavním pódiu vystoupí kapela READY KIRKEN, následovat bude celebrity módní show Reas agency (16:30) a vystoupení Českolipského dětského sboru (17:15). V 18:30 dále zazpívá Bohouš Josef se svou kapelou BURMA JONES, po jejímž vystoupení bude následovat česká hudební skupina založená již v roce 1988 – ČECHOMOR (21:00). Ve 22:00 pak všechny vytrvalce přivítá Libor Bouček na After disco party, kterou bude také po zbytek večera provázet. Návštěvníci slavností se tak v průběhu celého dne mohou těšit na velmi pestrý program, který bude probíhat nejenom na hlavním pódiu ale také na mnoha dalších místech.

„Jako každoročně bude v sobotu v rámci Městských slavnostní předáno také „Poděkování starostky“ několika nominovaným osobnostem města Česká Lípa, které se výrazným a příkladným způsobem podílely na jeho rozvoji,“ dodala na adresu slavností starostka Hana Moudrá. Městské oslavy pak 28. června završí slavnostní koncert ke dni patronů města svatého Petra a Pavla, který se uskuteční v kostele Narození Panny Marie od 19:00 hodin.

24.6.2011 11:06:34 Redakce | rubrika - Zprávy

Časopis 09 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Jsme v pohodě  (ND)

Články v rubrice - Zprávy

MEUTE vydává nové album

Meute (Foto: Jennifer Schmid)

Jedenáctičlenná německá “pochodová techno dechovka” MEUTE známá svými strhujícími koncerty vydala ...celý článekČasopis 09 - sekce

DIVADLO

Po třicáté a stále jako poprvé...

J. Zadražil, J. Potměšil a M. Tichý (FC Rudý lev)

Sezóna ve které se láme rok 2019 a 2020 není pro nás jen další v řadě, ale je speciální tím, že jde o sezónu v celý článek

další články...

OPERA/ TANEC

Příběhy českého jazzu 9

Příběhy českého jazzu

Příběhy českého jazzu (9/22)
Odchody a návrat Karla Krautgartnera – vzpomínky hudebních legend v doku celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Filmové tipy 10. týden

Most u Remagenu

In flagranti
Hořká komedie Romana Ráže, který letos oslaví 85. narozeniny, podle stejnojmenného románu o to celý článek

další články...