zvláštní poděkování
Volný.cz

Městské letní slavnosti 2011 v České Lípě

Skupina READY KIRKEN (Zdroj O. Pýcha)

autor: Z webu   

zvětšit obrázek

Česká Lípa se připravuje na jedenáctý ročník Městských letních slavností konaných ku poctě patronů města, svatého Petra a Pavla. „Letošní ročník je netradičně rozvržen do pěti dnů, kdy se hlavní program odehraje ve dnech 24. až 26. června 2011,“ upozorňuje starostka města Česká Lípa Hana Moudrá.

Od 23. do 25. června bude ve velkém sále KD Crystal probíhat výstava historických automobilů a motocyklů a v době od 23. do 26. června obsadí parkoviště před kulturním domem velký lunapark. „Slavnosti neoficiálně zahájíme v pátek 24. června v 8:00 hodin v Kulturním domě Crystal, kde se chceme rozloučit s českolipskými žáky devátých tříd, pro které jsme připravili i malý dárek v podobě filmového představení PIRÁTI Z KARIBIKU: NA VLNÁCH PODIVNA ve 3D. Zároveň zde oceníme nejlepší žáky z našich základních škol,“ prozrazuje starostka. Od 14:00 hodin se pak koná XI. ročník sportovních her seniorů na zahradě Sociálních služeb Česká Lípa. Páteční program uzavře v 19:00 hodin v restauraci Crystal hudební duo Stratos, které měli mnozí možnost slyšet již na letošním plesu města.

Třetí ročník divácky oblíbené Neckyády odstartuje sobotní program v 9:00 hodin. Sraz účastníků bude již tradičně na břehu Ploučnice u lávky pod nemocnicí. Vlastnímu zahájení slavností bude předcházet rovněž průvod z náměstí T. G. Masaryka s dechovkou a mažoretkami, který se vydá v 9:45 k hlavnímu pódiu u OD Andy, kde budou slavnosti oficiálně zahájeny (10:00). Následovat bude dechovka PŘÍVORANKA a mažoretky Slovanka, předtančení Taneční školy Duha (10:45), Bigband ZUŠ (11:00), netradiční módní přehlídka (12:00) a prezentace školských zařízení ve 12:30 hodin. V 15:00 hodin pak na hlavním pódiu vystoupí kapela READY KIRKEN, následovat bude celebrity módní show Reas agency (16:30) a vystoupení Českolipského dětského sboru (17:15). V 18:30 dále zazpívá Bohouš Josef se svou kapelou BURMA JONES, po jejímž vystoupení bude následovat česká hudební skupina založená již v roce 1988 – ČECHOMOR (21:00). Ve 22:00 pak všechny vytrvalce přivítá Libor Bouček na After disco party, kterou bude také po zbytek večera provázet. Návštěvníci slavností se tak v průběhu celého dne mohou těšit na velmi pestrý program, který bude probíhat nejenom na hlavním pódiu ale také na mnoha dalších místech.

„Jako každoročně bude v sobotu v rámci Městských slavnostní předáno také „Poděkování starostky“ několika nominovaným osobnostem města Česká Lípa, které se výrazným a příkladným způsobem podílely na jeho rozvoji,“ dodala na adresu slavností starostka Hana Moudrá. Městské oslavy pak 28. června završí slavnostní koncert ke dni patronů města svatého Petra a Pavla, který se uskuteční v kostele Narození Panny Marie od 19:00 hodin.

24.6.2011 11:06:34 Redakce | rubrika - Zprávy

Časopis 38 - rubriky

Archiv čísel

reklama

LM2019

Časopis 38 - sekce

DIVADLO

Divadelní tipy 39. týden

Úsměvy Ondřeje Kepky
Dnes J. Hanzlík přivítá filmového a divadelního režiséra, který v nadcházejících dnech celý článek

další články...

LITERATURA/ UM?NÍ

Svátek sv. Václava

Naše tradice: Svatováclavská pouť

Naše tradice: Svatováclavská pouť
Každý rok v Den české státnosti opouštějí ostatky svatého Václava katedrá celý článek

další články...