zvláštní poděkování
Volný.cz

Elán: Megakoncert

Elán: Megakoncert

autor: Česká televize  

zvětšit obrázek

Elán: Megakoncert
Slovenská skupina v čele s frontmanem Jožo Rážem, který v těchto dnech slaví 65. narozeniny (2003). Největší hity a skvělá atmosféra na pražské Letenské pláni. Kamera J. Lebeda. Režie J. Kaiser. Frontman slovenské skupiny Elán Jožo Ráž se narodil 24. října 1954 v Bratislavě. Vystudoval psychologii na Univerzitě Komenského v rodném městě. Ve skupině Elán účinkuje jako baskytarista a zpěvák. Kromě hudby má rád motocykly. 20. června 1999 byl účastníkem vážné dopravní nehody, kterou nezavinil. Po dvou měsících se probral z kómatu. Po jeho uzdravení se opět zvedla vlna zájmu o skupinu Elán. Píseň Voda, čo ma drží nad vodou pro film Fontána pre Zuzanu 3, kterou natočil jako poslední píseň před nehodou, se stala největším hitem skupiny.

Slovenská pop-rocková skupina Elán byla založena v roce 1968 výraznou osobností slovenské hudební scény Václavem „Vašem“ Patejdlem. Ten tvořil dlouhou dobu nerozlučnou dvojici s frontmanem Elánu, baskytaristou a zpěvákem Josefem „Jožem“ Rážem. Po svém vzniku kapela, složená z mladých pubertálních kluků, hrála po klubech, zábavách a restauracích a postupně získávala na věhlasu. Slávu získala ale především až v 80. letech, kdy za píseň Kaskadér získala skupina Elán cenu v největší československé hudební soutěži Bratislavská lyra.
Mezi největší hity skupiny, která má stále řadu fanoušků napříč generacemi, patří Láska moja, Neviem byť sám, Kočka, Zaľúbil sa chlapec, Amnestia na neveru, Nie sme zlí, Jedenáste prikazanie, Smrtka na pražskom orloji, Tanečnice z Lúčnice, Sestrička z Kramárov a řada dalších, z nichž některé zazněly během koncertu na Letenské pláni.
Vysílání: 25.10., 22.55 hod., ČT art

14.10.2019 08:10:34 Redakce | rubrika - Z éteru

Časopis 47 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Divadelní areál Bouda

Časopis 47 - sekce

DIVADLO

VČD se rozloučí s komedií Král jelenem

Romana Chvalová (Král jelenem)

V pátek 15. listopadu 2019 herci Východočeského divadla Pardubice naposledy odehrají bláznivou veselohru Král celý článek

další články...

OPERA/ TANEC HTTP://WWW.SCENA.CZ/INDEX.PHP?D=3&PAGE=NETHOVORY&ID_N=588&FULL=1

PKB připomene výročí sametové revoluce slavnostní reprízou

Kytice (PKB)

Pražský komorní balet se připojí k oslavám třicátého výročí sametové revoluce a v neděli 17. listopadu od 19 h celý článek

další články...