zvláštní poděkování
Volný.cz

November 2nd představují titulní skladbu k filmu

Saša Langošová - November 2nd (Foto: Ľubica Martincová)

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Česká kapela November 2nd, nashvillský kytarista Todd Lombardo a producent Tchad Blake, který stojí za zvukem Black Keys nebo U2. To jsou jména, jež spojuje nový český film Rudolfa Havlíka Minuta věčnosti. Píseň 100 Years (VIDEO), na které se společně podíleli, se stala hlavní skladbou snímku, ve kterém excelují herci Jiří Langmajer a Martina Babišová. Třetí roli pak ztvárnil Island, kde film vznikal. Videoklip, který píseň doprovází, ukazuje zatím nezveřejněné záběry z filmu. Minuta věčnosti vstoupí do českých kin 30. září 2021 a ještě před tím bude mít slavnostní premiéru na festivalu Febiofest.

„Režisér Rudolf Havlík nás zkontaktoval přes Facebook. Viděl trailer na naši zatím nevydanou skladbu Island a říkal si, že by se mu hodila do nového filmu, který právě na Islandu vznikal,“ popisuje začátky spolupráce zpěvačka November 2nd Saša Langošová.
Kapela nakonec nabídla do filmu jinou píseň 100 Years. „Přišlo nám, že se do konceptu filmu skvěle hodí. Když jsme pak skladbu slyšeli v prvních filmových střizích, měli jsme pocit, jako by vznikala na zakázku přímo pro Minutu věčnosti,“ doplňuje Langošová, která je autorkou hudby i textu.
Hlavní akustický kytarový part nechala skupina nahrát nashvillského kytaristu Todda Lombarda, který má na svém kontě spolupráci s Taylor Swift nebo Kacey Musgraves. Jeho citlivou hru hudebníci pod dohledem producenta Steva Walshe doplnili o ambietní a ruchové zvuky, které podtrhují „islandskou“ náladu skladby. Finální mix měl pak na starosti Tchad Blake, se kterým November 2nd právě pracují na novém materiálu.

13.9.2021 10:09:27 Redakce | rubrika - Novinky...

Časopis 43 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Hrabal a muž u okna (MdB)

Články v rubrice - Novinky...

WYFE vydávají singl Babylon s Lenny

Lenny a WYFE

Kapela WYFE, jejíž jméno již rezonuje na české scéně díky několika úspěšným singlům, vydává singl Babylon, k n ...celý článek


Nečekaná spolupráce O5 a Radeček s Laco Dézcim

O5 a Radeček s Laco Dézcim

Kapela O5 a Radeček pouští do světa další klip k nedávno vydanému mini albu BRA3. Doslova obrazového zpracován ...celý článekČasopis 43 - sekce

OPERA/ TANEC

Backstage: Spící krasavice

Backstage: Spící krasavice

Backstage: Spící krasavice
Balet Národního divadla uvádí poprvé ve svém repertoáru půvabnou verzi slavného celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Velikáni filmu... Charles Bronson

Charles Bronson (Rudé slunce)

Rudé slunce
Pozítří uplyne už sto let od narození Charlese Bronsona. Western natočený ve francouzské koprod celý článek

další články...