zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Hudební tipy 8. týden

Ragn'n'Bone Man v Basileji

autor: Česká televize  

zvětšit obrázek

Ikony Kamila Střihavky (7/10)
Vlasta Redl hostem v novém hudebním cyklu věnovaném osobnostem české scény, které se nesmazatelně zapsaly do historie. Režie M. Levek. Druhá řada cyklu představí opět osobnosti všech žánrů, od popu, funky, rocku, rock and rollu až po blues či heavy metal. V každém díle rocker Kamil Střihavka představí jednu hudební osobnost, se kterou ho pojí přátelství a společné hudební zážitky. Současná doba, která změnila celý svět a zejména kulturní scénu, přinesla čas na bilancování a také otázky a co bude dál. Pořad Hudební ikony Kamila Střihavky nás v úvodní pasáži v sestřihu archivních materiálů seznámí s milníky hudební osobnosti a následně nabídne divákům pohled do zákulisí jejich života. Diváci dostanou možnost navštívit hudební ikony v jejich domácím prostředí, prohlédnout si pracovny, sbírky hudebních nástrojů nebo domácí studia, kde muzikanti tvoří a nahrávají. Díky přátelství s Kamilem Střihavkou dojde často k velice intimní zpovědi a dialogu, který může i skalní fanoušky překvapit. Samozřejmě nebude chybět ani kvalitní hudba a v pořadu vezmeme hudební fanoušky také na koncerty a festivaly, ukážeme zákulisí a atmosféru příprav a zvukových zkoušek před koncerty.
Vysílání: 24.2., 20.15 hod., ČT art
Opakování: 25.2., ČT art., 28.2., ČT art

Ragn'n'Bone Man v Basileji
Nepřehlédnutelný Brit s nezaměnitelným hlasem na festivalu ve Švýcarsku v roce 2019 (Premiéra). Rag'n'Bone Man, vlastním jménem Rory Charles Graham, si prošel problematickým dětstvím na jihu Anglie a východiskem ze složité situace pro něj byla hudba. V roce 2016 dokázal prorazit s písní Human, které slavila úspěch i dalších zemí Evropy. Album se stejným názvem, které vyšlo o rok později, vyhrálo BBC Music Awards za Britské album roku 2017. Další velký hit mu v roce 2019 přinesla spolupráce Calvinem Harrisem, ze které vzešla píseň Giant. Oba tyto velké hity byly součásti vystoupení na festivalu Baloise Session, během kterého Rag'n'Bone Man nabídl fanouškům i další písně, jako třeba Your Way or the Rope nebo Fire.
Vysílání: 24.2., 20.40 hod., ČT art
Opakování: 25.2., ČT art

Slavná alba: The Grateful Dead – Anthem To Beauty
Hudební cesta slavné kapely mezi dvěma legendárními alby. Britský hudební dokument. Když se v polovině 60. let minulého století v San Franciscu objevila skupina Grateful Dead se svou psychedelickou tvorbou a masovou skupinou fanoušků Dead Heads, stála v čele nové a rebelské kontrakultury, která odmítala americký mainstream. Skupina byla nepravděpodobnou směsicí talentů, od folkových kořenů Jerryho Garcii přes blues Roda "Pigpena" McKernana až po inovativní hru na basu Phila Leshe a vynalézavé bicí Mickeyho Harta a Billa Kreutzmanna. Jejich rané, experimentální album "Anthem of the Sun" zmátlo a frustrovalo jejich nahrávací společnost, ale hudba Grateful Dead se vyvíjela spolu se změnami v jejich osobních životech. V roce 1970 tak vzniklo "American Beauty", akustické album vynikajících folkových melodií. Dokument mapuje, jak se Grateful Dead vyvíjeli mezi zmíněnými alby, a zkoumá, jak tato velmi odlišná díla vznikala. Obsahuje vzácné záběry kapely v době jejich největší slávy, od televizních vystoupení a nahrávacích sessions až po domácí videa, a také rozsáhlé rozhovory se členy kapely.
Vysílání: 24.2., 21.50 hod., ČT art
Opakování: 27.2., ČT art

6.2.2023 09:02:58 Redakce | rubrika - Z éteru

Časopis 12 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Žebrácká opera (Divadlo DISK)

Články v rubrice - Z éteru

Život Karla Svobody očima jeho syna

Karel Svoboda – Šťastná léta

Karel Svoboda – Šťastná léta
Život českého hitmakera Karla Svobody očima jeho syna. Dokumentární sním ...celý článek


Portrét art rockové legendy Genesis

Genesis

Genesis
Titulní britská art rocková skupina založená v roce 1967. S více než sto padesáti miliony prodaných ...celý článek


Hudební tipy 13. týden

Aerosmith v Doningtonu

Moje vzpomínky na Serge
Ikonická Jane Birkinová komentuje své vlastní soukromé filmy z doby, kterou strávil ...celý článek


Laco Deczi - 85 let

Laco Deczi

Jazz Cellula – Vzpomínání
Fenomenální jazzový trumpetista Laco Deczi, který zítra oslaví 85. narozeni ...celý článek


Hudební tipy 14. týden

Ikony Kamila Střihavky

Na plovárně s Vladimírem Gumou Kulhánkem
Rozhovor Marka Ebena s legendárním baskytaristou. Režie J. Hojtaš ...celý článekČasopis 12 - sekce

DIVADLO

DSB přiveze do Brna rekordní počet inscenací

Dějiny násilí (Švandovo divadlo)

Od 13. do 27. května se již po 14. stane Brno středem mapy divadelního světa. Mezinárodní festival Divadelní s celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Víra tipy 13. týden

Naše tradice: Pašijový týden

Sváteční slovo arcibiskupa Simeona
O marnotratném synovi
Arcibiskup Simeon (vlastním jménem Radivoj Jako celý článek

další články...