zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Masta Ace a Marco Polo se vrací do Prahy

Masta Ace a Marco Polo

autor: Zdroj: Pořadatel koncertu   

zvětšit obrázek

Masta Ace. Jeden z posledních mohykánů devadesátkového East Coast rapu. Funkční veterán, co pořád snese nejpřísnější měřítko jak ve studiu, tak na pódiu. Týpek, co hlídá kvalitu rapu dokonce od osmdesátek a začátků s Juice Crew (Big Daddy Kane, MC Shan, Marley Marl, Biz Markie, Craig G, Roxanne Shanté, Masta Ace). MC s flow hebkou jak samet, představivostí pestrobarevnou, že by mohla u slabších kusů spustit epileptický záchvat a lyrikou, co inspirovala generace rapperů. Za jeden ze svých největších vzorů ho opakovaně označuje například jakýsi Eminem... Masta Ace - ten co nikdy neodešel, ani nepadnul, bude 6. března konečně zase jednou k vidění naživo on the mic v pražském Lucerna Music Baru spolu s Marco Polo on the beat. Born to roll. Vstupenky v předprodeji za 415 Kč pořídíte na musicbar.cz a goout.cz.

Return of the boom bap - Krs One
Styl si stvořit vlastní. Rukopis jasně rozpoznatelný. Věrný mu zůstat. Odkaz svůj nezradit. Zároveň nebýt slábnoucí ozvěnou časů zašlé slávy. Neopakovat se jako přeskakující deska. Výzva z největších. Masta Ace tu hozenou rukavici zvedl s grácií a noblesou rapového šlechtice. Nese pochodeň klasického rapu z Brooklynu. Posouvá se a vyvíjí. Nebojí se složitých témat jako je boj s roztroušenou sklerózou The Fight Song s Pharoahe Monchem. Ale jestli bude třeba, sucker MCs konkurenci klidně sestřelí Acknowledge nebo dá jiskru zlatým řetězům a bez senilního sentimentu tě strojem času teleportuje na jam v parku Nostalgia.

Don't call it a comeback - LL Cool J
Masta Ace jede furt. Nejen turné po Evropě, ale stále nahrává features, posílá ven nové skladby, vydává alba (těch má celkem 8: Take A Look Around, SlaughtaHouse, Sittin' On Chrome, Disposable Arts, A Long Hot Summer, Son Of Yvonne, The Falling Season, A Breukelen Story + The Show a The Tonite Show s eMC a Arts & Entertainment s EdO G). Solidní čísla na Spotify (přes 500.000 měsíčně). Playlist ale neplní vata. Na rozdíl od většiny stárnoucích super hrdinů let devadesátých, co tvůrčím způsobem majestátně mlčí. Kostějů Nesmrtelných, z nichž nejeden už potkal svou smrtelnost. Masta Ace dál znamená značku kvality.

Once again back it's the incredible - Chuck D / Public Enemy
Masta Ace + Česká republika znamená zvláštní pouto. Na stagi byl neuvěřitelný už jako headliner Hip Hop Kempu 2005 i při každé další návštěvě. Sólo, s EdO G nebo eMC - jeho kapelou, co to onehdá zabila intrem své show na německém festivale Splash!, kde svůj crowd pozdravila "Wassup Hip Hop Kemp?"

"Let the drummer have some" - James Brown
Jestli Ace přináší hlas a rýmy. Marco Polo zvuk a beaty. Od brigádničení v D&D Studios se chlápek s cestovatelským jménem dostal daleko a vysoko. Opustil Toronto pro Brooklyn. Rodinu pro rap. Pokud boom bap je váš šálek čaje. Bubny alá Marco Polo jsou pro vás svět. Od singlu Nostalgia to viselo ve vzduchu a koncem 2018 to řachlo plnou vahou heavy weight šampiona. Masta Polo, this is the main event, this is not a promo. Společná deska A Breukelen Story korunovala společnou cestu tohole komba. Chlapci posbírali vavříny a bacha: chystá se deska další. Na koncertu v Lucerna Music Baru dostanete ochutnat.

6.2.2023 17:02:38 Redakce | rubrika - Koncerty

Časopis 12 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Pohled z mostu (MdB)

Články v rubrice - Koncerty

Robert Cray představí v Praze nové album

Robert Cray

Přichází další z koncertů, na kterém ctitelé světové, nejen bluesové, hudby nesmí chybět - po dlouhé době přij ...celý článek


Britská show Led Zeppelin Symphonic

Britská show Led Zeppelin Symphonic

Přestože aktivní dráha skupiny trvala pouhých 12 let, zanechali „Zeppelini“ nesmazatelnou stopu v ...celý článek


TV Girl představí speciální show

TV Girl

Americká indie-popová kapela TV Girl se po necelém roce vrátí do Prahy. Na open air scéně v pražských Ledárnác ...celý článek


Marcell vydává klip a vyráží na své první sólové turné

Marcell

Talentovaný český hudebník Marcell, který na konci loňského roku vydal svoji debutovou desku s názvem Hovory d ...celý článekČasopis 12 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Publikace IDU se věnuje statusu umělce

Přebal

Institut umění – Divadelní ústav vydává publikaci Status umělce, Příspěvky k diskuzi, která ve čtyřech k celý článek

další články...