zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Bratři Karamazovi - Studený dříví

Přebal alba

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Bratři Karamazovi, jedinečná kapela, která dokázala podivuhodně skloubit víru, mystiku, bigbít, underground a taky se nikdy nešetřili; živelnost a autenticita z jejich koncertů dělala výjimečný zážitek. Kapela, která přijela na festival vlakem a jediné, co s sebou měla, byla Kúčova kytara a bubeník si vezl paličky. Vím to, protože jsem ho pořádal, přitáhl je ke mně Magor. Dejme mu slovo: Poznali jsme se tak, že jsme do Krumlova přijeli s režisérem Vachkem při natáčení takovýho dokumentu, šli na oběd, byli jsme snad pět minut v Krumlově a najednou za mnou přijde číšník a říká: "Máte venku návštěvu." Já vylez před hospodu, tam stáli dvě máničky a: "My jsme kapela z Českýho Krumlova, večer hrajeme, tak přijď!" Já jsem se vrátil dovnitř a těm čurákum spisovatelskejm a intelektuálskejm povídám: "Vy kreténi, takhle funguje underground, jsem tady pět minut a už byla navázaná mimosmyslová komunikace."

Bohužel, před dvěma roky ve věku 58 let zemřel jejich zakladatel, motor a velký člověk Kúča. Než zemřel natočil demáč, který kapela za tu dobu dohrála, vybrousila, studiově nahrála a dnes tedy můžeme předložit plnohodnotné album se 13 písněmi. Duch a hlas Kúči z nich nevymizel! Tohle je jejich sedmé (!) album, které Guerilla Records vydává a dá se tedy myslím hovořit o vzájemných sympatiích, důvěře a spřízněnosti. Bohužel to je také jejich album poslední.
Tracklist: Tajemství, Kámen, Něco se rozbilo, Černý vůz, Chladný polibek, Nikdo nemluví, Prostěradlo blues, Mlčení, Ať hodí prvý, Probuzení, Vítr, Studený dříví, Žalm 23.

17.4.2024 11:04:53 Redakce | rubrika - CD boxy

Časopis 22 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Lípa Musica 2024

Časopis 22 - sekce

DIVADLO

3D company uvede detektivku Agnus Dei

Karolína Půčková a Vilma Cibulková - Agnus Dei (3D company)

Divadelní soubor 3D company uvede v Žižkovském divadle Járy Cimrmana dne 27. května 2024 premiéru divadelní hr celý článek

další články...

OPERA/ TANEC

FOK zakončí 89. sezónu Mahlerovým Vzkříšením

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK s šéfdirigentem Tomášem Braunerem uvede 12. a 13. června Druhou symfonii celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Filmové tipy 22. týden

Boxér

Tátova volha
Matka s dcerou se vydávají ve starém autě za nečekaným tajemstvím a skrytými vztahy zemřelého celý článek

další články...