zvláštní poděkování
Volný.cz

Poděkování divadlům

Mgr. Janeta Benešová

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

Přežije - li kultura, přežije národ. A i v tomto příběhu divadla prokázala, jaké nezastupitelné místo zastávají. Síla všech písní, odvysílaných inscenací, přečtených pohádek a povzbuzení směrovaná k seniorům, … po všechny ušité roušky.
Myšlenka, realizace a touha chtít něco udělat pro druhého.
Představte ty sociální sítě bez příspěvků, které zde umísťují umělci. V duchu jsme vlastně rádi, že v záplavě zpráv nalézáme ty, kterým se zasmějeme. Ano, bezpochyby – ať to jsou zpěváci, malíři obrazů, organizátoři online výstav či prohlídek galerií,… napříč žánry přinášejí pozitivní záznamy v čase přemíry negativních zpráv.

Divadla zveřejňují natočené inscenace a lačný divadelník z této situace nakonec vytěží mnohé, neb nahlédne do divadel, kam by se pro jejich vzdálenost jen těžko dostal. Můžete navštívit divadelní představení od Budějovic po Liberec, od Plzně po Ostravu. Ono to ale není jen pustit odkaz na youtube. Množství právních, technických kroků k realizaci výsledku.
A samozřejmě herci. Ono i takové to jen promluvím minutu, přečtu příběh, to vše znamená odhodlání vystoupit z anonymity, vydat se cestou odhodlání, čekat kritiku, málokdy pochvalu. Různé formy odvysílaných setkání, profilů, vzpomínek. Písně a módní přehlídky, povídky a pohádky, pro děti a pro seniory, ráno a v noci. Kapely pod okny domovů důchodců, cílené čtení, baletní mistři na střechách domů, křty knih u studánek, písně při ohni či u sklenky s rozsvícenou svící, prohlídky divadel, donáška potravin, léků, nabídnuté ruce ke spolupráci. Rozhodně umělci nebyli v první linii, ale rozhodně nestojí mimo dění. Neschovávají se do svých ulit, nebojí se jít s kůží na trh. A taky třeba prodávají u kasy, rozváží potraviny. Nebo sází stromy, učí čtyři vnoučata….

Paní ředitelky, páni ředitelé divadel České republiky, kolegové, toto je mé poděkování Vám, Vašim divadlům, Vašemu personálu.
Na 55 adres posílám ředitelům českých divadel své kolegiální DĚKUJI! Mgr. Janeta Benešová, ředitelka Městského divadla Mladá Boleslav.

www.mdmb.cz

26.5.2020 17:05:20 Redakce | rubrika - Zprávy

Časopis 29 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Jsme v pohodě  (ND)

Články v rubrice - Zprávy

Ceny Thálie opět v Národním divadle

Prezident Herecké asociace Ondřej Kepka na TK

Ceny Thálie za nejlepší jevištní výkony na českých divadelních scénách se budou letos předávat 14. 11. 2020 tr ...celý článek


Kulturní advokacie českého střediska ITI letními měsíci nekončí

Kulturní advokacie českého střediska ITI

Zástupci českého střediska ITI, zastřešujícího sdružení pro organizace českých scénických umění, se 2. červenc ...celý článek


Chystá se premiéra Cyrana v Strašnicích

David Gránský, Eva Burešová a Vojtěch Efler (Cyrano)

Divadélko Radka Brzobohatého, které má stálou scénu ve Strašnickém Divadle Solidarita, se po koronavirové pauz ...celý článekČasopis 29 - sekce

OPERA/ TANEC

Festival Za poklady Broumovska o víkendu online i naživo

Ester Pavlů

V sobotu 11. července od šesti hodin uvede festival Za poklady Broumovska záznam prvního letošního koncertu pr celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Filmové tipy 29. týden

Zbrusu Nový zákon

Rána deštníkem
Pierre Richard jako herec, který si jen spletl mafiána s režisérem. Dále hrají: V. Mairesseo celý článek

další články...