zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Unikátní dokument Petra Janů - Jedeme dál

Petra Janů (Foto: Mikuláš Křepelka)

autor: Česká televize  

zvětšit obrázek

Zpěvačka Petra Janů ke svým dvěma výročím dostala televizní dokument, prozradí na sebe mnohé. Už v sobotu 19. 11. ve 21:25 hod na ČT 1 odvysílá Česká televize unikátní dokument o stálici československé pop-rockové scény, trojnásobné Zlaté slavici a zpěvačce s jedním z největších hlasových rozsahů Petře Janů. Zpěvačka sice v tu dobu bude koncertovat v divadle v Jablonci, ale jak sama říká, na to, co vznikalo v létě a v části podzimu, je sama zvědavá.

„Když za mnou můj manažer a dlouholetý kamarád René Kekely přišel jako autor námětu a spoluautor scénáře s tím, že chce o mně televize točit dokument, v nadsázce jsem vykřikla: Dožila jsem se toho,“ říká s humorem sobě vlastním Petra Janů, která odpovídala i na poměrně nepříliš komfortní otázky, týkají se jejího soukromí nebo smutného odcházení manžela, producenta Michala Zelenka.
V dokumentu PETRA JANŮ – Jedeme dál režiséra Zdeňka Gawlika poznají nejenom její fanoušci její 50 letou profesní dráhu, ale i soukromí.
Například to, kde bydlela jako mladá dívka a začínající zpěvačka, co zažívala po prvním zklamání své velké lásky, i proč si po revoluci dělala rekvalifikaci… Nebo, co si musela jako mladá zpěvačka vyslechnout v Semaforu od Jiřího Císlera. A taky, jaké „poklady“ objevila ve svém pražském sklepě.
Promluví o ní také řada osobností a přátel, a diváci se dozvědí například i to, jak svého času bývala slavná. „To si dneska mnohé hvězdy už ani neumí představit,“ říká jedna z pamětnic a známých bývalých novinářek, která v pořadu vystoupí.

„Točili jsme v mém pražském bytě, na mé jihočeské chalupě, i v Sekerkových Loučkách v Českém ráji a okolí, kde jsem prožila kus dětství a mládí. Promluví tam o mně moji kamarádi, ale lidé, kteří mně provázeli po dobu té mé kariéry. Neviděla jsem ani metr, sama jsem zvědavá, co se o sobě dozvím,“ podotkla s úsměvem Petra Janů s tím, že si váží toho, že televize projevila zájem udělat 70 minutový dokument. „Jen Aleš Cibulka mi řekl: Škoda, že Ti není devadesát, bylo by to delší. Je to komik a mám ho moc ráda,“ svěřila se zpěvačka, která svá dvě výročí – 50 let na scéně a 2x 35 na světě slaví koncerty napříč republikou, a taky nedávným veleúspěšným koncertem v narvané pražské Lucerně.
„Z toho mám obrovskou radost, protože to byla taková dávka energie, tak úžasní byli všichni, že z toho budu žít ještě dlouho. Na otázku, co si přeju do dalších let, odpovídám jasně: hlavně zdraví, a pak - ať je to aspoň takové, jako doposud. Nic víc ke štěstí nepotřebuji,“ dodala Petra Janů.

14.11.2022 09:11:15 Redakce | rubrika - Z éteru

Časopis 06 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Neklan (NdB)

Články v rubrice - Z éteru

Hudební tipy 7. týden

Bára Basiková

Ikony Kamila Střihavky (6/10)
Bratři Matěj a Jan Homolovi ze skupiny Wohnout hosty v novém hudebním cyklu v ...celý článek


Perspektiva Ivana Mládka

Perspektiva Ivana Mládka

Inženýr ekonomie, multiinstrumentalista, komik a skladatel i interpret již dávno zlidovělých písní. To všechno ...celý článek


2 x Karel Gott

Karel Gott (Karel)

Karel
Jediný, neopakovatelný, milovaný. Karel Gott pohledem dokumentaristky Olgy Malířové Špátové. Celoveče ...celý článek


Hudební tipy 8. týden

Ragn'n'Bone Man v Basileji

Ikony Kamila Střihavky (7/10)
Vlasta Redl hostem v novém hudebním cyklu věnovaném osobnostem české scény, k ...celý článek


13. komnata Terezy Maškové

Tereza Mašková

Popová a muzikálová zpěvačka se dlouho vyrovnávala s odchodem otce, který zemřel při autonehodě, když jí byly ...celý článekČasopis 06 - sekce

OPERA/ TANEC

Do Prahy přijede na sto mladých hudebníků

Soutěž Pražského jara

Do prvního kola Mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro v oboru viola vybrala soutěžní komise 44 mladých hude celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Velikáni filmu... Franco Zeffirelli

Baird Wallace a Cher (Čaj s Mussolinim)

Čaj s Mussolinim
Hold velkodušnosti a odvaze britských dam, které svůj odpolední čaj pijí přesně ve čtyři b celý článek

další články...