zvláštní poděkování
Quantcom.cz

2 x Karel Gott

Karel Gott (Karel)

autor: Česká televize  

zvětšit obrázek

Karel
Jediný, neopakovatelný, milovaný. Karel Gott pohledem dokumentaristky Olgy Malířové Špátové. Celovečerní dokument. Dlouho očekávaný dokument, který režisérka Olga Špátová natáčela v průběhu celého jednoho roku, nabízí divákům nevšední pohled do soukromí národem milovaného zpěváka. Mistr pustil kameru skutečně neobvykle blízko. Díky tomu s ním můžeme sdílet jak okamžiky radostné, ať už spjaté s profesí či s rodinným životem, tak chvíle plné bolesti a vědomí blížícího se konce. Přestože to pro něj i přes jeho vrcholnou profesionalitu jistě nebylo snadné, přistupoval k natáčení s pokorou. O realizaci sám řekl: "Olga má velký dar natáčet se svým úzkým týmem tak, že jsme se častokrát nechali unést spontánní atmosférou a přirozeně jsme ji pustili do našeho soukromí, díky čemuž jsem se rozpovídal o tématech poměrně důvěrných. Se svým manželem, kameramanem Janem Malířem, se tak vlastně stali součástí naší rodiny."
Vysílání: 18.2., 20.10 hod., ČT1

Karel Gott 70
Vyvrcholení koncertu, který byl věnován významnému životnímu jubileu legendy naší populární hudby (2009). Gratulovat přišli: J. Bohdalová, L. Lipský, K. Šíp, T. Kuchařová, F. Slováček, P. Šporcl, L. Bílá, M. Rottrová, H. Zagorová, I. Bartošová, L. Machálková, M. Absolonová, J. Zelenková, L. Filipová, L. Vondráčková, J. Molavcová, J. Suchý, V. Neckář, P. Hapka, P. Nagy, P. Muk, P. Kolář, Laura a její tygři, No Name, Divokej Bill a řada dalších. Režie J. Adamec. V roce 2009 slavil český nejpopulárnější zpěvák Karel Gott sedmdesáté narozeniny. Přátelé mu uspořádali gigantický koncert, na němž jeho kolegové interpretovali vybrané songy z jeho repertoáru. Na velkolepou galashow do vyprodané pražské O2 Arény přišlo blahopřát Karlu Gottovi k jubilejním narozeninám 130 hostů a 15 tisíc diváků. Představila se řada interpretů všech generací, v této části uvidíte gratulanty – skupiny Support Lesbiens, No Name, Laura a její tygři, dále jeho hity zpívaly Jitka Zelenková, Lenka Filipová, Iveta Bartošová, Jitka Molavcová, zpěváci Václav Neckář, Jiří Suchý a řada dalších. S některými si Karel Gott zazpíval v duetech, jako např. s Petrem Mukem, Marií Rottrovou, Hanou Zagorovou, Michalem Davidem, Lucií Vondráčkovou, Petrem Kolářem a Lucií Bílou. Kromě interpretů populární hudby přinesla Karlovi vtipnou gratulaci také Jiřina Bohdalová s Lubomírem Lipským, Karel Šíp a Taťána Kuchařová.
Vysílání: 18.2., 22.20 hod., ČT1

30.1.2023 10:01:43 Redakce | rubrika - Z éteru

Časopis 25 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Lípa Musica 2024

Články v rubrice - Z éteru

Perspektiva Ivana Mládka

Ivan Mládek

Perspektiva Ivana Mládka
Inženýr ekonomie, multiinstrumentalista, komik a skladatel i interpret již dávno z ...celý článek


Hudební tipy 26. týden

Kombo: Visací zámek

Hudební profil – Karel Zich
Malá vzpomínka na populárního zpěváka, od jehož narození uplynulo 75 let ...celý článek


Michal David – žít tak, jak se má

Michal David – žít tak, jak se má

Úspěšný zpěvák, hitmaker, hudebník a bavič si žije dobře a spokojeně, jak si na počátku své kariéry předsevzal ...celý článek


Hudební tipy 25. týden

Zuzana Navarová

Pijácká romance pro Waldemara Matušku
Poetické lidové písničky zpívá a všechny role hraje známý a populární ...celý článek


Dokumenty Whitney Houston nikdy a Liam Gallagher

Whitney: úžasný hlas, smutný příběh

Whitney: úžasný hlas, smutný příběh
Životní příběh americké zpěvačky, který z hvězdných výšin dospěl k trag ...celý článek


Beatles, kluci z Merseyside

Beatles, kluci z Merseyside

Beatles, kluci z Merseyside
Cesta talentovaných mladíků z Liverpoolu na světová podia. Britský hudební doku ...celý článekČasopis 25 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Víra tipy 26. týden

Cesty víry

Křesťanský magazín
Zajímavosti ze života víry. Uvádí Jan Vávra. Jak pravděpodobně vypadali naši světci? Na celý článek

další články...