zvláštní poděkování
Volný.cz

Plácido Domingo zazpívá v Českém Krumlově

Plácido Domingo

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Za necelý měsíc bude zahájen jubilejní 20. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov, který má připravenu pestrou programovou nabídku složenou z klasické hudby, opery, muzikálu, jazzu a world music. 20 festivalových dní nabídne 15 koncertů různých žánrů a 6 operních představení, na nichž se představí 3 symfonické orchestry, 11 komorních orchestrů a souborů a na 3 desítky umělců z celého světa. Tváří festivalu se při této příležitosti stala jedna z nejvýznamnějších osobností nejen operní historie, španělský tenorista, dirigent a organizátor hudebního života Plácido Domingo, jehož vystoupením oslavy vyvrcholí dne 20. srpna. 20. ročník festivalu bude probíhat od 15. července do 20. srpna 2011 na pěti různých místech v Českém Krumlově.

Největší hvězdou a Tváří letošního ročníku bude, jak známo, „největší operní pěvec všech dob“ Plácido Domingo a jeho galakoncertem vyvrcholí dne 20. srpna 2011 oslavy 20. jubilea MHF Český Krumlov.
Po dlouhých jednáních je konečně znám rámcový program galakoncertu „Krále opery“ v Českém Krumlově. Plácido Domingo zazpívá árie z oper Le Cid Giacoma Meyerbeera, Andrea Chenier Umberta Giordana či Othella Giuseppe Verdiho. V druhé polovině koncertu zazní v Domingově podání ukázky z Lehárových operet Země úsměvu a Veselá vdova a zarzuel Torroby a Sorozábala Maravilla, Liusa Fernanda nebo La tabernera del Puerto. Ana María Martínez se zhostí partů Rusalky, La Wally či Desdemony v Othellovi. V operetní polovině zazní ukázky z Kalmánovy Čardášové princezny, Lecuonovy zarzuely Maria la O a Lunovy El niño judio. Symfonický orchestr Českého rozhlasu, který je rezidenčním tělese festivalu, koncert uvede předehrou k Prodané nevěstě Bedřicha Smetany a v orchestrálních číslech zazní i tvorba Antonína Dvořáka. Změna programu vyhrazena!
Poslední aktivní pěvec ze Třech tenorů, uznávaný dirigent i umělecký ředitel dvou amerických operních domů vystoupí na koncertu pod širým nebem, který se uskuteční poslední festivalový den od 20:00 v prostorách P2 – City parking. Plácida Dominga a jeho pěveckou partnerku, vynikající portorickou lyrickou sopranistku Anu Maríu Martínez doprovodí Symfonický orchestr Českého rozhlasu za řízení proslulého dirigenta Eugena Kohna.

20.6.2011 00:06:43 Redakce | rubrika - Festivaly

Časopis 08 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Jsme v pohodě  (ND)

Časopis 08 - sekce

HUDBA

Nazareth – nekonečný rockový mejdan

Nazareth – nekonečný rockový mejdan

Nazareth – nekonečný rockový mejdan
Vzpomínka na legendární skotskou kapelu. Připravili M. Šmídmajer celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Český lev oznamuje nominace za televizní tvorbu

Most

Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) zveřejnila nominace ve dvou kategoriích, určených pro televizní proj celý článek

další články...