zvláštní poděkování
Volný.cz

Změna klavíristky a programu recitálu Kyrilla Rodina

Kyrill Rodin

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Místo původně avizované korejské klavíristky Minjung Kim se koncertu slavného ruského violoncellisty Kyrilla Rodina se klavírního partu ujme renomovaná korejská klavíristka Yoonsoo Rhee. Kyrill Rodin se v pátek 22. července do Českého Krumlova znovu vrátí po skvělém provedení Dvořákova violoncellového koncertu, v němž potvrdil ryzí slovanský naturel i interpretační kvality blízké české violoncellové škole, na závěrečném koncertu festivalu před dvěma lety. Tentokráte se představí v komorním programu složeném z děl klasicistních a romantických skladatelů.

Yoon Soo Rhee zahájila koncertní kariéru ve svých dvanácti letech v Koreji. Od té doby vystoupila na mnoha pódiích po celém světě, sólové recitály uskutečnila například v Německu, Francii, Itálii, Španělsku, USA a Asii. Kritici její výkony hodnotí slovy “dokáže vytvořit atmosféru... hudba v jejím podání má mnoho vrstev” (Irish Times, Irsko), “…její hra připomíná zvuk orchestru” (ABC Radio, Austrálie) a “…je velmi inteligentí klavíristkou” (YLE Radio, Finsko). Yoon Soo Rhee účinkovala jako sólistka s významnými orchestry, jakými jsou například Soulský filharmonický orchestr či Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK. Prosadila se rovněž jako komorní hráčka v klavírních kvartetech a v duu s violoncellem. Jako sólistka vystoupila mj. na festivalech Moselfest (Německo), Bowdoin Music Festival a Shandelee Music Festival (USA) či Millennium Music Festival (Španělsko).
Úspěšně se zúčastnila několika mezinárodních soutěží: získala první cenu v Mezinárodní klavírní soutěži na řeckém ostrově Rhodos (v roce 2010), v soutěži Ennia Porrina v Itálii, v Brahmsově mezinárodní soutěži v Rakousku, v Bösendorfově soutěži a v Dichlerově soutěži (Rakouško), druhou cenu v Mezinárodní klavírní soutěži Joanny Hodges (USA), třetí cenu v soutěži José Rocy (Španělsko). Získala také dvě speciální ceny v klavírní soutěži v australském Sydney, cenu Steinwayhouse v Berlíně, cenu “Siemens Wiener Klassik Preis” či cenu “Art Prize” z rukou starosty Soulu. Rodačka ze Soulu Yoon Soo Rhee a devět let studovala u Young-Ho Kim, poté u Young Hi Moon, Hea Jun Lee and Jinwo Jung. Velmi brzy začala získávat ceny ve významných národních soutěžích a získala cenu Yon-ho Art-Prize, která je udílena nejlepšímu absolventovi školy Yewon. Tuto školu dokončila v patnácti letech. Poté se seznámila s Paulem Badurou-Skodou a na jeho doporučení se odjela studovat vídeňskou akademii, kde úspěšně zakončila svá magisterská studia. Jejím profesorem byl Heinz Medjimorec. Od roku 2006 žije v Berlíně a studuje u Klause Hellwiga. V jejím uměleckém životě ji ovlivnily osobnosti jako Pascal Devoyon, Karl-Heinz Kämmerling, Noel Flores, Erik Tawaststjerna, Paul Badura-Skoda, Christopher Elton, Solomon Mikowski and Claude Frank.

21.6.2011 01:06:05 Redakce | rubrika - Festivaly

Časopis 09 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Protokol (NdB)

Časopis 09 - sekce

DIVADLO

Na plovárně s Jiřím Havelkou

Jiří Havelka

Na plovárně s Jiřím Havelkou
Rozhovor Marka Ebena s českým hercem, dramatikem a režisérem. Režie J. Hojtaš celý článek

další články...

HUDBA

Komedie A. Nellis - Revival

Revival

Revival
Komedie o čtyřech stárnoucích kamarádech, kteří se rozhodnou dát znovu dohromady svoji rockovou kap celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Učitel tance slavný film režiséra J. Jireše

Martin Dejdar (Učitel tance)

Učitel tance
Letošní jubilant Martin Dejdar v hlavní roli snímku o lásce, tanci a neumírání (1994). Dále hr celý článek

další články...