zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Bohumír Stehlík - Pictures

Přebal alba

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Každý klavír má jinou duši. První měkce chlácholí ukolébavkou, druhý vypráví moudře jako stařec o životě, jiný kypí energií jako mladý hřebec a rozhoupe lustr v sále. Při koncertech se klavírista setkává se spoustou nástrojů různých zvukových kvalit a barev.
Bohumír Stehlík se rozhodl tyto rozdílné kvality zaznamenat a výsledkem je velmi netradiční CD Pictures, které v deseti hudebních obrazcích posluchači předkládá osm obrázků klavírů věhlasných značek – Steinway, Bösendorfer, Fazioli, Petrof a další.

Na CD posluchač najde jednak improvizace - nepřipravené, nahrané na první pokus, kdy klavírista čekal, jaká hudba ke němu přijde, i ty krátce připravené. Dále se zde nachází originální kompozice, které byly vybrány k charakterům jednotlivých nástrojů. Album je osobním hudebním vyjádřením, kdy autor a interpret v jedné osobě reflektuje své pohnutky a pocity, a také zajímavou sondou do nádherného světa klavírů.
Tracklist:Bayreuther (improvisation) - Steingraeber & Sohne D-232, Calm – Petrof P284 Mistral, Vox Maris – Fazioli F278, Light Frenzy (improvisation) - Steinway B-211, Carillon / improvisation) - Bösendorfer 290 Imperial, 440 Hz – Steinway D-274, Aeolian Harp - Ant. Petrof 275, Utopia (improvisation) - Feurich 220, Farewell – Bechstein D282, Ambient (improvisation) - Shigeru Kawai SK-EX, Theme (improvisation) - Shigeru Kawai SK-EX, Goodnight – Fazioli F278.

15.8.2022 14:08:31 Redakce | rubrika - CD boxy

Časopis 39 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Devět křížů (Městské divadlo brno)

Časopis 39 - sekce

DIVADLO

Divadelná Nitra 2022

Divadelná Nitra 2022

Len pár dní nás delí od ďalšej kapitoly, ktorú Medzinárodný festival Divadelná Nitra začne písať v piatok 23. celý článek

další články...

HUDBA

Lístky vytržené z památníku – Rudolf Rokl

Rudolf Rokl

Lístky vytržené z památníku – Rudolf Rokl
Na fenomenálního klavíristu a jazzmana, od jehož úmrtí nedá celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Život je hra: sto let Zdeňka Matějčka

Zdeněk Matějček

Život je hra: sto let Zdeňka Matějčka
Dobře potrestat může jen ten, kdo má rád. Metody světově uznávaného d celý článek

další články...