zvláštní poděkování
Volný.cz

Tvůrci filmu Jak se moří revizoři spustili crowfundingovou kampaň

Ladislav Ondřej (Jak se moří revizoři)

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Komediální snímek Jak se moří revizoři nabízí vtipný scénář a má nakročeno navázat na slavné české komedie typu S tebou mě baví svět. Přesto se filmová novinka Evy Toulové s Danou Morávkovou a Petrem Baťkem v hlavních rolích dostala do nesnází. K finalizaci snímku se skvělým potenciálem totiž chybí finance na dokončení. Natáčení filmu Jak se moří revizoři finišuje. „Momentálně nám chybí dva natáčecí dny, které bychom rádi dotočili do konce ledna. Současně s tím film stříháme, ať máme neustálý přehled o celkovém kontextu filmu,“ upřesňuje mladá režisérka Eva Toulová, která do svého druhého celovečerního snímku obsadila spoustu známých tváří.

Zábavná komedie o obyčejné maloměstské rodině, jako je každá druhá. Seznamte se a uvidíte, jak se její členové nebezpečně podobají vám či vašemu okolí. Syn spěje k tomu být úspěšným zločincem. Naneštěstí je jeho první obětí přepadení vlastní matka, což mu značně přitíží ve vysněné kariéře kriminálníka. Dcera je sebevědomá a své půvaby využívá jen, co to jde. Veškerý čas věnuje „chození“ s více chlapci naráz a posouváním hranic, co všechno muži vydrží. Matka zase ujíždí na slevových portálech, výhodných nákupních akcích a soutěžích. A otec? Ten je tím nejobyčejnějším z obyčejných - dopravním revizorem, a i přesto mu život shodou náhod umožní zažít pár minut slávy.
Dana Morávková, Petr Batěk, Michaela Tomešová, Ladislav Ondřej, Anna Kulovaná, Andrea Kalousová a mnoho dalších známých osobností tak obohatí nový film, který má už svým scénářem nakročeno stát se divácky oblíbenou komedií. Jediné, co tvůrcům chybí, jsou finance na dokončení. „Vybranou částku bychom rádi použili na postprodukci filmu – tzn. Grading a zvukovou postprodukci tak, aby vypadal v kinech co nejlépe,“ okomentovala režisérka.
Protože je na film obecně těžké sehnat finance, a netýká se to jen mladých režisérů, obrací se tvůrci na budoucí diváky. Na konci roku totiž spustili kampaň na www.startovac.cz, v níž může přispět každý milovník filmů. „Jsme nezávislým filmem, a tak jsme odkázaní na podporu sponzorů. Většina z nich však nejvíce stojí o tzv. „product placement“ tzn. umístění výrobku ve filmu. My bychom z filmu neradi dělali jednu velkou sérii reklam a zachovali si kvality scénáře. Proto jsme se rozhodli požádat o podporu budoucí diváky,“ vysvětluje Eva Toulová.
Kromě toho, že se případní sponzoři z řad diváků mohou těšit na kvalitní snímek, čeká je i originální odměna. Který filmový fanda by nechtěl mít doma scénář či dokonce klapku filmu? Lákavá je i pozvánka na první uvedení filmu spojené se setkáním s herci a tvůrci.

15.1.2018 18:01:50 Redakce | rubrika - Filmová scéna

Časopis 46 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Vánoční festival MDP

Články v rubrice - Filmová scéna

Nalaďte formu na Severský filmový podzim 2018

Co tomu řeknou lidi

Severský filmový klub již podeváté pořádá tradiční přehlídku kinematografie severských a pobaltských zemí s př ...celý článekČasopis 46 - sekce