zvláštní poděkování
Volný.cz

Zasvěcení: Redemptoristé

Zasvěcení

autor: Česká televize  

zvětšit obrázek

Zasvěcení: Redemptoristé
Znovu probuzené řeholní řády a kongregace pěstují duchovní život a pomáhají občanské společnosti (2009). Scénář a režie S. Lazarová. Cyklus "Zasvěcení" mapuje historii a současný život církevních řádů a kongregací působících na území naší republiky. Poznáme nejstarší řády rytířské, mnišské, žebravé, ženské i mužské, ale i nejnovější kongregace a společenství. Nahlédneme do života osob zasvěcených Bohu, který je pro většinu z nás obestřen tajemstvím.

V dílu nazvaném Redemptoristé nás režisérka S. Lazarová zavede za řeholníky, jejichž kongregaci založil roku 1732 jihoitalský šlechtic sv. Alfons Maria Liguori, který patří mezi nejvýznamnější moralisty církevních dějin. Kongregace vznikla původně jako odezva na potřebu rozšíření činnosti kněží do opuštěných horských vesniček v okolí Neapole. Hlavním pastoračním prostředkem se staly lidové misie a exercicie. Jak ale žijí a čím se zabývají redemptoristé v naší zemi dnes?
Vysílání: 05.2., 16.35 hod., ČT2
Opakování: 08.2., ČT2., 11.2., ČT2

27.1.2020 17:01:05 Redakce | rubrika - Noc kostelů/ Víra

Časopis 09 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Protokol (NdB)

Časopis 09 - sekce

DIVADLO

Malá inventura letos plnoletá

Parazit

Mezinárodní festival nového divadla Malá inventura je přehlídkou těch nejvýraznějších projektů, které vznikly celý článek

další články...

HUDBA

Životní osudy Petra Kalandry

Petra Kalandry

Dobrá víla Kalandra
Životní osudy Petra Kalandry, báječného muzikanta spojeného především s legendární skup celý článek

další články...