zvláštní poděkování
Volný.cz

Léto v Anežském klášteře

Letní kino

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Národní galerie Praha opět připravila oblíbené letní programy pod hlavičkou Anežka LIVE v Klášteře sv. Anežky České. Po celé léto zde probíhají veřejné sportovní aktivity, autorská čtení, besedy, workshopy, taneční a divadelní představení a oblíbené letní kino. Anežka LIVE je již etablovaná značka, pod kterou si lze představit různorodé aktivity v malebných zahradách i dalších prostorách Anežského kláštera. Již počtvrté, tentokrát však v lehce modifikovaném formátu, zde v průběhu celého léta probíhají doprovodné programy pro veřejnost, jejichž účelem je aktivní trávení volného času, umělecké zážitky a setkávání se na čerstvém vzduchu. Součástí programu jsou autorská čtení, besedy, workshopy, letní kino, živé umění – taneční a divadelní představení, lekce jógy či Tai Chi.

Ve spolupráci s knihkupectvím Luxor je představeno několik autorských čtení a besed s autory. Návštěvníci si můžou vybírat z bohaté nabídky sportovních aktivit, cvičit se bude jóga a Tai Chi. Lektorka Soňa Zdráhalová o svých lekcích říká: „V lekcích jógy propojuji různé jógové styly i zdravotní cvičení. Vnímám energii cvičících a tomu přizpůsobuji vedení hodiny. Často nabízím různě obtížné varianty cviků, aby si užil každý bez rozdílu věku i zkušeností. Zapojit se můžou opravdu všichni, začátečníci i pokročilí. Každý, kdo hledá odreagování od všedního dne, protažení těla a zklidnění mysli má možnost vše nalézt ve sv. Anežce.“
Program letos obohatí famózní akrobaté Losers Cirque Company. Jako první uvedou v zahradách kláštera tanečně-akrobatickou inscenace na motivy knihy Jonathan Livingston Racek s názvem Kolaps. Druhým titulem je herecká, taneční a akrobatická inscenace Vzduchem, která propojuje typický „loserovský“ humor s vrcholnou akrobacií a audiovizuální scénou tvořenou studiem Hyperbinary.
Stejně jako vloni, chybět nebude ani populární letní kino s originálním výběrem artových filmů. I letos se také pravidelně promítá na střeše Veletržního paláce. Letnímu kinu ve „Veletržáku“ budou patřit úterý a čtvrtky.
V Anežském klášteře lze navštívit stálou expozici Středověké umění v Čechách a střední Evropa 1200–1550. Vstup do areálu kláštera, včetně jeho zahrad se sochařským parkem a prohlídkového okruhu, je celoročně volný. Vstupné programu Anežka LIVE se liší podle jednotlivých akcí (50 – 350 Kč).

11.7.2020 12:07:33 Redakce | rubrika - Zveme ...

Časopis 32 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Jiráskův Hronov

Časopis 32 - sekce

DIVADLO

Divadelní tipy 32. týden

Ilínek
Před 15 lety nás opustil zemitý i citlivý člověk a herec. Jeho život a umění ožívá v mnoha ukázkách celý článek

další články...

HUDBA

Žanet. má nový klip

Žanet.

Tak trochu retro, ale při tom značně fresh. Lehký 70tkový esprit, barevnost i surreálno. Zhruba tak by se dal celý článek

další články...

OPERA/ TANEC

Ruská taneční klasika

Ruská taneční klasika

Ruská taneční klasika
Tajemství kouzla špičkového baletu. Britský dokument. Deborah Bull: "V tichu opuštěné celý článek

další články...