Rodinný seriál Děcko

autor: Česká televize
zvětšit obrázekDěcko (1/10)
Čtyři páry, jedno dítě. Svobodná matka Klára znovu otěhotní a musí se rozhodnout, co dál. Na světě je zjevně tolik párů toužících po dítěti! Premiéra rodinného seriálu ČT o tom, jakými způsoby může vzniknout rodina. Hrají: J. Pecháček, O. Malý, E. Hacurová, P. Děrgel, E. Maximová, J. Jankovský, D. Krejčík, A. Polák, V. Polívka, M. Čečo, A. Kocúr, V. Hybnerová. Scénář K. Krobová a L. Macháčková. Kamera Š. Dvořáček a T. Uhlík. Režie R. Kohoutová a R. Špaček.
Čtyři páry, jedno dítě. Napínavý příběh o tom, jak spletitá může být cesta dítěte do náruče, do které opravdu patří. Svobodná matka Klára je potřetí těhotná. Manipulativní ex Adam se chce soudit kvůli mladšímu synu Daníkovi. Starší dcera Zorka je v pubertě a mámu potřebuje tím víc, čím víc od ní utíká. Klára se i pod ekonomickým tlakem rozhoduje vydat na tenký, byť legální led přímé adopce. Její osud se začne postupně proplétat s osudy čtyř dalších dvojic – s rozcházejícími se Alicí a Michalem, stejnopohlavním registrovaným párem Petrem a Vladimírem, zdánlivě povrchními influencery Beátou a Hubertem a zkušenějšími partnery Hankou a Kryštofem, kteří si prošli IVF – jednou z metod asistované reprodukce. Ti všichni různými způsoby usilují o možnost náhradního rodičovství a nesou vlastní osud. Postava neortodoxního sociálního pracovníka Jarmila Čápa pak všechny propojuje a zastřešuje téma náhradní rodinné péče jako takové. Kdo se nakonec stane rodičem zatím nenarozeného děcka?
V prvním díle svobodná matka Klára zjišťuje, že je potřetí těhotná. Nečekaná zpráva jí komplikuje už tak složitou situaci kolem dětí, které už má. Skupinku zájemců o náhradní rodinnou péči svádí dohromady přípravný kurz vedený sociálním pracovníkem Jarmilem Čápem. Průběh kurzu naruší nejen uprchlý králík, ale i samotná Klára se všemi svými životními průšvihy.
Vysílání: 17.1., 20.10 hod., ČT1
TIP!
Časopis 27 - rubriky
Články v rubrice - Z éteru
Berlín Alexanderplatz filmová adaptace románu

Berlín Alexanderplatz
Touha být dobrým člověkem umí být provázena zlými skutky. Nejnovější filmová adaptace ...celý článek
Dokument Osudové ženy Karla III.

Osudové ženy Karla III.
Nebyla to jen Diana a Camilla aneb současný král Spojeného království si partnerku ...celý článek
Filmové tipy 27. týden

Iveta (1/8)
Je drzá, upřímná a na nic si nehraje. Pozor, kráska z Trebišova přichází! Slovenský komediální ...celý článek
Výtvarné tipy 27. týden

Památky Indie: Hinduistické chrámy na jihu
Pokračování naučného cestopisného cyklu Svědkové času profesora ...celý článek
Harrison Ford a Helen Mirrenová ve westernovém seriálu

1923 (1/8)
Braňte se, nebo zemřete. Příběh o původu ranče Yellowstone pokračuje. Osud rodiny Duttonových v ...celý článek
Příběhy hvězd - Banderas a Almodóvar

Antonio Banderas a Pedro Almodóvar - dokonalá dvojka
Mistr a jeho múza aneb dvojportrét umělců, kteří se na ...celý článek
Literární tipy 27. týden

Tchajwanská čítanka: Li Ang
Portrét přední tchajwanské feministické spisovatelky. Režie H. Honcoop. Cyklus ...celý článek
Dokument o Večerníčku

Dobrý večer v každém čase
Dokument připomínající zapomenuté dějiny a přetrvávající význam Večerníčku, který ...celý článek
Časopis 27 - sekce
DIVADLO
Letní Grébovka s Divadlem MA již po šesté

Kam vyrazit o prázdninách za kvalitní kulturou? Spektakulární zážitek pod širým nebem v romantických kulisách celý článek
HUDBA
New Kids On The Block - Still Kids

New Kids on the Block, často zkracováno jako NKOTB, jsou americká popová skupina, která byla vytvořena v Bosto celý článek
OPERA/ TANEC
Barokní jam session pod hvězdami

Festival Lípa Musica předznamená svůj 24. ročník tradičně letním open-air prologem. V pátek 27. června se fest celý článek