zvláštní poděkování
Volný.cz

Jana Bodnárová – Z periférií

Jana Bodnárová – Z periférií (Poster na akci)

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Národní knihovna Klementinum pořádá ve čtvrtek 18. května 2017 od 19 hod. v zasedacím sále, 1. patro (vchod B2) autorské čtení slovenské spisovatelky a dramatičky Jany Bodnárové - Z periférií, doplněné její video poezií. Vstup volný. Pořad se koná v rámci kulturního cyklu K190, který letos nabízí každý měsíc literární akci pro širokou veřejnost (autorské čtení autorů českých i zahraničních, dílnu tvůrčího psaní, slam poetry…). Vstup vždy volný. K190 vzniklo s myšlenkou navázat na kulturní historii Klementina a vnést život do bývalé spojovací chodby v sousedství generálního ředitelství.

Jana Bodnárová (* 21. jún 1950, Jakubovany) je slovenská spisovateľka, kunsthistorička, vydavateľka. Narodila sa v Jakubovanoch v okrese Liptovský Mikuláš.[1] V rokoch 1965 – 1968 študovala na Strednej všeobecnovzdelávacej škole v Liptovskom Mikuláši, v rokoch 1968 – 1976 dejiny umenia (začas aj knihovedu a latinčinu) na Filozofickej fakulte UK v Bratislave. Po štúdiach pracovala viac ako desať rokov ako pamiatkárka pri záchrane umelecko-historických pamiatok v Prešove a písala články a štúdie o súčasnom výtvarnom umení.
Od začiatku 90. rokov sa venuje takmer výlučne literárnej činnosti. Popri publikovaní nových kníh próz, tvorby pre deti, rozhlasových hier a televíznych scenárov, sa od polovice 90. rokov venuje tvorbe a prezentácie video performancií v domácich galériach a experimentálnych divadelných scénach, ako aj v zahraničí (Lux centre Londýn 1998, Centrum kultúry Lodž 1998, Balász Béla Stúdió Budapešť 1999, Zamek Ujazdowski Varšava 1999, Medzinárodný festival ženské video Nový Sad 2000). Žije v Prešove. (Zdroj Wikipedie)

15.5.2017 19:05:13 Redakce | rubrika - Zveme ...

Časopis 21 - rubriky

Archiv čísel

reklama


Časopis 21 - sekce

DIVADLO

Prague Fringe 2018

Hamlet (An Experience)

Už po sedmnácté se představí ve dnech 25. května- 2. června 2018 na pražské Malé Straně to nejzajímavější ze s celý článek

další články...

HUDBA

Hudební tip 22. týden

Karel Zich a Lenka Filipová

Příběhy světové hudby PopStory (3/4)
Aneb od vinylu k iPodu – Žánry a styly (2016). Dokumentární cykl celý článek

další články...

OPERA/ TANEC

Josef Bartoš: Chci časopis s názorem…

J. Bartoš, P. Dotlačilová a L. Hayashi (Zdroj: B. Truksová)

Na konci dubna informovaly Taneční aktuality (TA) o změně šéfredaktora. Pomyslné žezlo od Lucie Hayashi přebír celý článek

další články...